Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

5 hokejistov, ktorých v zámorí nenávidia

Top
Ostať na vrchole je mimoriadne namáhavé, často aj nemožné. Títo hráči však vrchol dosiahli neortodoxnou cestou, ktorá sa nie každému pozdáva.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

5. Martin St Louis

Pred rokom bol kapitán na vrchole stúpajúceho klubu, no po roztržkách s generálnym manažérom Lightning Steveom Yzermanom, ktorý ho zároveň až do poslednej chvíle nechcel nominovať do kanadského tímu do Soči, sa rozhodol svoj klub opustiť. Klub, ktorému vďačil za všetko a rovnako vďační boli aj jeho fanúšikovia, ktorí si ani nevedeli Martina predstaviť v inej farbe ako tej modrej s bleskom na hrudi. Momentálne je však členom Rangers a aj keď nenávisť proti nemu ustupuje, na jeho „zradu“ fanúšikovia Bolts asi nikdy nezabudnú.

4. Sidney Crosby

Úspech a sláva so sebou prináša mnoho nenávisti a závisti. Svoje by o tom vedel povedať kapitán Pittsburghu Sidney Crosby. Napriek jeho očividným, často bezchybným hokejovým zručnostiam sa však táto kanadská osemdesiatsedmička z času na čas zníži k nedovoleným zákrokom, doslova si od rozhodcu vypýta vylúčenie a práve kvôli tomu je často terčom posmechu, prezývaný aj „Crybaby Crosby“.

3. PK Subban

Hráči so zapálením pre hru ako je Subban sú väčšinou milovaní svojim tímom, no nenávidení zvyškom sveta. Jeho Crosbymu podobná reputácia spojená s prikrášľovaním pri bránení súperom mu taktiež k popularite nepomáha. Nie je teda nezvyčajné, že Subbana fanúšikovia vypískajú na každom ľade, okrem toho jeho v Montreale.

2. Zdeno Chára

Ako všetci vieme, najväčšia prednosť slovenského kapitána je jeho výška. Jeho výhoda mu je však občas aj na škodu, keďže mnohí v ňom vidia iba jeho mohutnosť. Každý rok sa s ním spája pomenovanie top obrancu sveta, no vďaka svojej ozrutnosti často nestíha mladším, rýchlejším hráčom. Ďalším posmešným bodom fanúšikov je fakt, že si „začína“ do nižších a slabších. V lige, v ktorej patríte medzi najvyšších počas celej kariéry je však ťažké nájsť si rovnocenného súpera.

1. Brad Marchand

Kde začať – svoju oporu hľadá u rozhodcov, jeho lacná hra prináša súperov do šialenstva a navyše z jeho úst často vyjdú slová, ktoré sa športovcovi jeho kalibru vôbec nehodia. Ak existuje živé, chodiace stelesnenie nenávisti, Marchand sa mu náramne podobá. Len v NHL existuje 29 tímov, ktoré nenávidia toto „malé klbko nenávisti“, no v Bostone je priam miláčikom a jeho spoluhráči to vedia.

Zdieľajte:
Pridal: Jakub Hajduk
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články