Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Úspech, ktorý potreboval mládežnícky hokej ako soľ

Slovenskej juniorskej reprezentácii sa zásluhou víťazstva nad bývalou bratskou krajinou podarilo dosiahnuť úspech, ktorý môže výrazným spôsobom pomôcť v budúcej kariére všetkým členom tímu.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Kolektívnosť, bojovnosť, súdržnosť, obetavosť a túžba. Práve vďaka týmto faktorom sa omladine spod Tatier podarilo uspieť v súboji so súperom spoza rieky Moravy. Na jeho strane síce bol lepší hráčsky materiál, s ktorým dokonca Česi chceli ašpirovať na cenný kov, no naši preukázali väčšiu túžbu po úspechu, čo priznali aj porazení štvrťfinalisti.

Tréner Ernest Bokroš pred samotným duelom spomenul, že včerajší deň sa pre chlapcov môže skončiť veľkým úspechom a napokon sa jeho predtucha pretavila v realitu. Slováci sa na svojho odvekého rivala veľmi dobre pripravili a s výnimkou niekoľkých výpadkov, predovšetkým v druhej časti hry, naplno dodržiavali výborne naordinovanú taktiku. V ofenzíve si naši mladíci počkali na svoje šance, z ktorých tri dokázali využiť. Keď už to so Slovákmi vzadu vyzeralo zle-nedobre, mohli sa spoľahnúť na opäť excelentného Denisa Godlu. Pri niekoľkých situáciách s nami zahrala aj šťastena, ktorá sa v minulosti často krát rada priklonila na českú stranu, no tentoraz si jej pozornosť vypýtal iný tím.

Tím, ktorý vo svojom strede nemá veľké množstvo hviezd, no aj napriek tomu si zabezpečil postup medzi najlepšie štyri tímy sveta. Kto by len povedal, že sa mu to podarí presne týždeň po debakli s Kanadou v úvodnom vystúpení na šampionáte.

Práve usporiadateľskú krajinu, ktorá si v domácom prostredí nepripúšťa nič iné ako zisk majstrovského titulu, dostanú Slováci možnosť vyzvať po druhý krát na turnaji, teraz však v boji o finálovú miestenku. Bez ohľadu na to, či sa partii okolo kapitána Réwaya podarí vrátiť na Slovensko s medailou, je už postup do semifinále pre množstvo našich chlapcov veľkou šancou na akýsi odrazový mostík, z ktorého môžu svoju budúcu kariéru posunúť výrazným spôsobom dopredu.

Úspech

Ktovie totiž, či by sa toľké množstvo reprezentantov z MSJ 2009, na čele s Tomášom Tatarom a Richardom Pánikom, ktorí sa už naplno zabývali v najlepšej lige sveta, úspešne uplatnilo aj vtedy, ak by v spomenutom roku nedosiahlo rovnaký úspech. Momentálne nad tým môžeme len špekulovať, no v každom prípade slovenský juniorský hokej, ktorý sa rozhodne nenachádza v uspokojivom stave, podobný úspech potreboval.

Užime si teda, že po viac ročnej prestávke bude vrcholiť turnaj najlepších mladých nádejí aj za účasti slovenskej omladiny, ktorá bude mať obrovskú príležitosť ešte viac sa prezentovať pred celým hokejovým svetom. Zaželajme jej ešte úspešne pokračovanie kanadskej cesty, ktorú by bolo krásne zakončiť aj s medailovým leskom.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: HokejovySvet.sk

Diskusia

Podobné články