window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

HGC 2024: Tréner Dendis nominoval prvých 44 mien, Slovákov čaká turnaj v Edmontone

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia do 18 rokov odštartuje už o necelé dva týždne prípravu na turnaj Hlinka Gretzky Cup. V nominácii hlavného trénera Martina Dendisa na úvodný blok v Piešťanoch, ktorý potrvá od 15. do 19. júla, figuruje 44 hokejistov pôsobiacich v domácich aj zahraničných súťažiach. Turnaj je na programe od 5. do 10. augusta v kanadskom Edmontone.
Tréner SR 18 Martin Dendis.
Zdroj: TASR - Pavol Zachar
Zdieľajte:

V menoslove hokejistov sa nenachádzajú účastníci MS "18" vo Fínsku. "Hokejisti, ktorí sa predstavili na majstrovstvách sveta mali dlhú sezónu a museli tomu prispôsobiť aj letnú prípravu. Preto sa k nám pripoja až v ďalšom bloku prípravy. Nominovaných chlapcov sme dlhodobo sledovali. Videli sme ich už počas minulej sezóny. Proti viacerým z nich sme nastupovali v rámci zápasov projektu osemnástky v extralige juniorov a niektorí boli dokonca súčasťou projektu. Zároveň sme boli v komunikácii s klubovými trénermi, ktorí nám dali odporúčania na ďalších hráčov," uviedol Dendis pre web hockeyslovakia.sk. Jedinou výnimkou je brankár Patrik Brezáni, ktorý však nezasiahol do zápasov na svetovom šampionáte.

Prečítajte si aj

Jurčák v drese SR reprezentácie.Trebišov prezradil meno jednotky na novú sezónu. Šancu dostane mladík z Košíc

Slováci odohrajú pred štartom Hlinka Gretzky Cupu štyri prípravné zápasy. Vo štvrtok 25. júla (17.00) a v piatok 26. júla (12.15) nastúpia proti rovesníkom z Ukrajiny. Po nich tréneri vytvoria záverečnú nomináciu na turnaj a 30. júla čaká slovenský tím letecký presun do zámoria. V Kanade nastúpia na ďalšie dve stretnutia proti domácim hráčom (1. augusta) a výberu USA (3. augusta).

Prečítajte si aj

Slovenský útočník Maxim Čajkovič.Návrat zo Severnej Ameriky. Maxim Čajkovič si našiel nové pôsobisko

Hlinka Gretzky Cup 2024 sa začne v pondelok 5. júla. V základnej A-skupine odohrajú slovenskí hokejisti tri zápasy v priebehu troch dní. V prvom súboji vyzvú Švédov, následne si zmerajú sily s Kanaďanmi a do tretice nastúpia proti Švajčiarom. Na základe výsledkov v základnej skupine bude jasný ďalší program tímu. V prípade umiestnenia na prvých dvoch pozíciách postúpia Slováci do semifinále. Ak obsadia tretiu priečku, zahrajú si o konečné piate miesto a ak skončia štvrtí, predstavia sa v stretnutí o siedmu priečku.

Prečítajte si aj

Asistenta trénera SR 20 Tomáš Surový.Peter Oremus má doplnený realizačný tím. Slovan povedú skúsení bývalí reprezentanti

Nominácia SR 18 na VT v Piešťanoch - I. fáza prípravy na Hlinka Gretzky Cup 2024 (15. - 19. 7.):

Hráči podľa klubov: Michal Čunderlík, Lucas Novák, Michal Plančár, Lukáš Tomka (všetci BARANI Banská Bystrica), Roberto Leonardo Henriquez, Patrik Rusznyák, Oliver Lacko, Tomáš Tomaškovič (všetci HC SLOVAN Bratislava), Roderik Černák, Matej Stankoven (obaja HC SLOVAN Bratislava-mládež), Michal Jozef Tkáč (HC Košice), Michal Prádel (MHK Dolný Kubín), Kristián Kriška (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Matúš Lisý, Matej Bajza, Ivan Berčík (MMHK Nitra), Samuel Murin, Maxim Pavličko, Kristián Renner (HK ŠKP Poprad), David Šmida (MHKM Skalica), Filip Dominik Fajnor (HK DUKLA Trenčín), Adam Goljer, Samuel Hrenák, Martin Kalis, Timothy Kazda (HK Dukla Trenčín), Dávid Baláž (HK Trnava), Mário Kohút (HKM Gladiators Trnava), Patrik Brezáni, Lukáš Hukel, Alex Mišiak (všetci HKM Zvolen), Juraj Rausa (HKM Zvolen-mládež), Jakub Dubravík, Jakub Marčan, Adrian Raška, Tomáš Vajko (všetci VLCI Žilina-mládež), Pavol Morávek (Nordic Hockey Academy/Rak.), Adam Straka (Bishop´s College School Varsity/Kan.), Jakub Habla (HC Energie Karlovy Vary/ČR), Tomáš Rácz (Kiekko-Espoo/Fín.), Michal Čapoš (AIK/Švéd.), Frederik Balko (HV 71/Švéd.), Marcus Kršák (Malmö Redhawks/Švéd.), Samuel Mišák (Oakmoor Academy Patriots/USA), Adam Saloň (South Kent School/USA)

Realizačný tím:

Manažér: Branislav Varga

Hlavný tréner: Martin Dendis

Asistent trénera: Michal Dostál

Asistent trénera: Jozef Stümpel

Tréner brankárov: Adam Štepanovský

Kondičný tréner: Ján Munka

Lekár: Katarína Moravíková

Masér: Ľuboš Ondrejka (od 13.7.)

Masér: Štefan Sýkora

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články