window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL: Sexuálny škandál je minulosťou. Do súťaže sa môžu vrátiť traja hriešnici

NEW YORK - Tréner Joel Quenneville a funkcionári Stan Bowman a Al MacIsaac môžu po takmer troch rokoch opäť pôsobiť v hokejovej NHL. Vedenie zámorskej súťaže zrušilo ich tresty, ktoré dostali v októbri 2021 za podiel na škandále so sexuálnym napadnutím hráča Chicaga Kylea Beacha.
Hráči Floridy Panthers.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

V roku 2010 všetci traja pôsobili v organizácii Chicaga Blackhawks a podľa výsledkov nezávislého vyšetrovania nedostatočne reagovali na obvinenia, že Beacha sexuálne napadol vtedajší klubový videoanalytik Brad Aldrich. Funkcionári Chicaga sa snažili prípad utajiť a jeho detaily vyšli na verejnosť až po desiatich rokoch. V dôsledku toho odstúpili z funkcií generálny manažér klubu Bowman i viceprezident pre hokejové záležitosti MacIsaac a Quenneville sa vzdal funkcie trénera Floridy Panthers, kde po odchode z Chicaga pôsobil. Všetci traja zároveň dostali od NHL trest zákazu činnosti.

Prečítajte si aj

Útočník Juraj Slafkovský.NHL: Obrovská zmluva pre Slafkovského! Slovák bude zarábať milióny

"Stan Bowman, Al MacIsaac a Joel Quenneville sú s okamžitou platnosťou spôsobilí hľadať si prácu v NHL," informovalo v pondelok vedenie profiligy s tým, že všetci traja prejavili v súvislosti s prípadom dostatočnú ľútosť a získali povedomie o tom, aká je zodpovednosť všetkých zamestnancov v NHL.

Prečítajte si aj

Chris Tanev v súboji.NHL: Toronto s dôležitým krokom. Do kádra pribudol tvrdý muž

Šesťdesiatpäťročný Quenneville je v historickej tabuľke trénerov s 969 víťazstvami v NHL na druhej priečke za Scottym Bowmanom (1244). Chicago Blackhawks priviedol v rokoch 2010 až 2015 k trom triumfom v Stanleyho pohári. Viedol aj tímy St. Louis, Colorada a Floridy.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články