window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

DRAFT NHL: Slovensko sa dočkalo! Syn legendy bol draftovaný Washingtonom

LAS VEGAS - Miroslav Šatan mladší bol jediný draftovaný slovenský hokejista v tomto roku. V 7. kole si ho z celkového 212. miesta vybral klub NHL Washington Capitals.
Šatan mladší s otcom.
Zdroj: Archív športovca
Zdieľajte:

Osemnásťročný útočník je syn kapitána majstrov sveta z Göteborgu 2002 a prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslava Šatana. V uplynulej sezóne nastupoval v juniorke Slovana Bratislava, kde v 26 zápasoch nazbieral 30 bodov za 14 gólov a 16 asistencií. Presadzoval sa aj v slovenskej reprezentácii do 18 rokov, predstavil sa i na MS tejto vekovej kategórie, kde si v siedmich stretnutiach pripísal štyri body (0+4).

Prečítajte si aj

Burgess odchádza zo Spišskej Novej Vsi.Člen úspešného tímu Spišskej Novej Vsi mení adresu. Čaká ho pôsobenie vo Švédsku

Prečítajte si aj

Slovenský obranca Erik Černák.NHL: Komplikácie pre Kocha? Utah získal dvojicu hviezdnych obrancov!

Šatan ml. bol najvyššie zo Slovákov aj vo finálnom preddraftovom rebríčku Centrálneho skautského úradu (CSS), 201 cm vysoký center figuroval medzi korčuliarmi pôsobiacimi v Európe na 51. priečke. Až za ním boli obrancovia Samuel Kupec (67.), Adam Beluško (132.) a Jakub Harvánek (134.). Tých si profiligové kluby napokon nevybrali, rovnako ani útočníka Serváca Petrovského. Devätnásťročný útočník mal nádej, že by mohol absolvovať draft druhýkrát, po prvý raz bol draftovaný v roku 2022 v 6. kole Minnesotou, no s Wild zmluvu nepodpísal.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články