window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Holandský obranca sa po rokoch vo východnej Európe vracia domov

TILBURG - Mike Dalhuisen, ktorý ako jediný Holanďan pôsobil na Slovensku, sa vracia domov. Po rokoch vo východnej Európe si zahrá nemeckú tretiu ligu.
Mike Dalhuisen v HK Poprad.
Zdroj: Peter Jäzva Jesenský
Zdieľajte:

Dalhusein po rokoch strávených vo východoeurópskych kluboch prichádza do nemeckej 3. ligy, kde bude hrať za holandský tím Tilburg Trapers. Tridsaťpäť ročný obranca na Slovensku pôsobil v sezónach 2019-20 až 2021-22 v Dukle Michalovce a HK Poprad, kde odohral celkovo 132 zápasov počas ktorých nazbieral 73 bodov.

Prečítajte si aj

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky.Doplnené o ďalšieho legionára. Nové Zámky získali spoluhráča jednej z letných posíl

Mládežnícku kariéru začínal v kanadskom Ontáriu, pokračoval v nižších amerických a univerzitných ligách. Počas sezóny 2015-16 hral za dánsky tím Esbjerg Energy s ktorým sa stal šampiónom ligy.

Prečítajte si aj

Bedard po strelenom góle na MS.Kanada vymenovala trénera na veľké podujatia. Toto meno je stávkou na istotu

Po odchode zo Slovenska odohral 6 zápasov za rakúsky Salzburg, v sezóne 2022-23 získal 25 bodov počas 40 zápasov za talianske Bolzano a podobné úspechy mal aj v počas minuloročného angažmá v rumunskom Gyergyói. Pred návratom do Holandska tiež odohral 11 zápasov v austrálskej lige za tím Sydney Ice Dogs s 22 bodmi.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: eliteprospects

Diskusia

Podobné články