window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Kluby podali prihlášky do súťaží. Nasleduje schvaľovanie licencií, ale zoznam nie je kompletný

BRATISLAVA - Hokejové družstvá profesionálnych, amatérskych seniorských i mládežníckych súťaží riadených Slovenským zväzom ľadového hokeja (SZĽH) podali prihlášku pre štart v novej sezóne 2024/2025. Najvyššiu Tipos extraligu bude tvoriť 12 tímov, do nižšej Tipos SHL sa prihlásilo 11 mužstiev.
Šarvátka medzi hráčmi Košíc a Slovana.
Šarvátka medzi hráčmi Košíc a Slovana. Zdroj: TASR - František Iván
Zdieľajte:

Šestnásť klubov sa uchádzalo o miesto v 2. hokejovej lige, deväť družstiev sa prihlásilo do ženskej hokejovej ligy. V nadchádzajúcom ročníku by malo hrať tiež 32 juniorských a 38 dorasteneckých tímov. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

Brankár Nikita Bespalov.Horkokrvný muž je späť! K Šarišanom prichádza s odhodlaným vyhlásením a smelými plánmi

Aktuálne je do Tipos Extraligy prihlásených všetkých 12 účastníkov, do TIPOS Slovenskej hokejovej ligy len 11, keďže úradujúci víťaz 2. hokejovej ligy MŠK Púchov prihlášku do SHL nepodal. Záujem o licenciu TIPOS SHL po neprihlásení sa MŠK Púchov už deklaroval klub HK Detva.

Prečítajte si aj

Útočník Connor McDavid.VIDEO Druhý únik Edmontonu z hrobárovej lopaty: Udrel fenomén McDavid!

V druhej najvyššej súťaži na Slovensku bude aj naďalej pôsobiť klub HK Levice, ktorý pre plánovanú rekonštrukciu zimného štadióna v Leviciach odohral uplynulú sezónu ako farmárske družstvo v Poprade pod mediálnym názvom AquaCity Pikes. V sezóne 2024/2025 sa však vracia na svoj domovský štadión do Levíc.

Prečítajte si aj

Útočník Maroš Jedlička.Maroš Jedlička opúšťa Zvolen: Zamieril do staronového klubu, rozšíri enklávu krajanov

Aktuálne podali prihlášku do novej sezóny všetky kluby. Nasledovať bude licenčné konanie. Do konca júna mesiaca musia kluby predložiť podklady, že spĺňajú športovo-technické aj ekonomické podmienky pre štart v jednotlivých súťažiach. V priebehu júla bude Licenčná komisia SZĽH posudzovať všetky náležitosti a licenčný orgán, ktorým je Výkonný výbor SZĽH, následne bude schvaľovať licencie pre štart v súťažiach.

Prečítajte si aj

Ruský útočník Andrej Legalin.Klenot Topoľčian sa rozlúčil s tímom: Snajper skúsi po životnej sezóne vybojovať extraligu

Kluby profesionálnych súťaží (Tipos Extraliga, TIPOS Slovenská hokejová liga) mali uzávierku prihlášok 31. mája. Klubom amatérskych súťaží (2. hokejová liga, Slovenská ženská hokejová liga) a mládežníckych súťaží uplynula lehota na prihlasovanie sa 18. júna.

Prečítajte si aj

Hokejisti HKM Zvolen po góle.Ruský klub KHL angažoval krídelníka Zvolena, ktorý dohral v HKM po troch kolách

Stav prihlášok do súťaží pre sezónu 2024/2025 po ukončení uzávierok:

Tipos Extraliga (12 klubov)

HC 05 Banská Bystrica, HC Košice, HC MIKRON Nové Zámky, HC Slovan Bratislava, HK Dukla Ingema Michalovce, HK Dukla Trenčín, HK Nitra, HK Poprad, HK Spišská Nová Ves, HKM Zvolen, HK 32 Liptovský Mikuláš, VLCI Žilina

TIPOS Slovenská hokejová liga (11)

HC 19 Humenné, HC Prešov, Modré krídla Slovan, HC Topoľčany, HK ´95 Považská Bystrica, HK STEEL TEAM Trebišov, HK Levice, HK Skalica, HK Spartak Dubnica, HK Gladiators Trnava, HK MŠK Indian Žiar nad Hronom

Prečítajte si aj

Hokejisti Michaloviec po góle v Košiciach.Dvakrát turnaj, dvakrát derby: Letný program Michaloviec je pestrý, Mašlonka však prezradil problém
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články