Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Na dva roky rozhodnuté: Šikovný pravák bol predstavený ako posila Banskej Bystrice

BANSKÁ BYSTRICA - Slovenský hokejový obranca Christián Michalčin sa stal hráčom tímu HC MONACObet Banská Bystrica, s ktorým podpísal dvojročnú zmluvu. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Michalčin posilou B. Bystrice.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák
Zdieľajte:

Michalčin odohral uplynulé dve sezóny v drese Michaloviec, predtým hral v slovenskej extralige aj vo farbách materského HC Košice, Liptovského Mikuláša a slovenskej "dvadsiatky." V lete 2020 sa dohodol na angažmáne so Zvolenom, no za tamojší HKM v extralige nenastúpil.

Prečítajte si aj

Groch pokračuje na Spiši.VIDEO Rátajú s ním v základnej zostave. Na Spiši podpísali trojročnú zmluvu s mladým obrancom

"Pre Banskú Bystricu som sa rozhodol na základe rozhovorov so (športovým manažérom) Ľubošom Pisárom, ktorý o mňa prejavil záujem. Rokovanie bolo rýchle a korektné. Organizácia v Banskej Bystrici patrí medzi najlepšie na Slovensku. Verím, že budeme výborná partia a urobíme spolu úspech," uviedol Michalčin, ktorý má za sebou bodovo najúspešnejšiu sezónu v slovenskej extralige. V 57 zápasoch strelil 2 góly, ku ktorým pridal 8 asistencií a do štatistík si pripísal aj 11 plusových bodov.

Prečítajte si aj

Mráz pokračuje v Žiline.V Žiline ostávajú verní úspešnej kostre. Pod zmluvou ostáva produktívna dvojička

"Je v dobrom hokejovom veku, je pravák, má efektívnu rozhohrávku a je šikovný s pukom. Dokáže si zastať miesto v presilovkovej formácii, má dlhoročné skúsenosti zo slovenskej extraligy. Keď prišli najdôležitejšie momenty sezóny ako play off, jeho výkonnosť išla hore. Keď Michalovce potrebovali na niekoho preniesť zodpovednosť, zverili to aj do jeho rúk a svoje miesto si obhájil. Budeme od neho očakávať, že nadviaže na tieto výkony," poznamenal Pisár.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články