Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Juraj Slafkovský vystrelí spomedzi Slovákov v NHL: Kráľovská zmluva od Montrealu!

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský patril medzi opory Slovenska na nedávno skončených MS v Česku.
Útočník Juraj Slafkovský.
Útočník Juraj Slafkovský. Zdroj: TASR/AP - David Josek
Zdieľajte:

Dvadsaťročný košický rodák vyčnieval v asistenciách. Dokopy ich nazbieral osem v ôsmich zápasoch šampionátu. Očakávali sa od neho predovšetkým góly, no tie neprišli. Zároveň bol druhým najproduktívnejším Slovákom na turnaji.

Prečítajte si aj

Útočník Michaloviec Peter Bjalončík.Výmena medzi Michalovcami a Slovanom: Útočník Dukly odmietol novú šancu, Zemplínčania aj zarobili

Slafkovský na klubovej úrovni pôsobí v Montreale Canadiens. Táto sezóna mu vyniesla parádnu bilanciu 20 gólov a 30 asistencií vo všetkých 82 zápasoch základnej časti. Jeho plat bol na úrovni 800 tisíc dolárov, o ďalších 600 tisíc si prilepšil na bonusoch. Naša draftová jednotka z roku 2022 má ešte rok platnú zmluvu, no vedenie klubu už údajne pracuje na príprave kráľovského kontraktu na osem rokov.

Prečítajte si aj

Slovenskí hokejisti v Ostrave.Do Milána bez boja? Slovensko sa sústredí na kvalifikáciu. Zásadný krok je však v rukách IIHF

Slafkovský by mal celkovo zarobiť 59 miliónov dolárov, pričom mu jedna sezóna vynesie 7,4 milióna dolárov. Informoval o tom zámorský žurnalista Tony Marinaro. Podpisom pripravovanej zmluvy by sa stal štvrtým najlepšie zarábajúcim Slovákov v histórii NHL. Na druhej strane bude najlepšie zarábajúci hráč Montrealu. O zhruba pol milióna zarobí viac, ako súčasný kapitán Nick Suzuki.

Prečítajte si aj

Hráči Slovenska po prehre.Predbežné rozdelenie skupín na MS 2025: Slováci o rok s veľmocami aj nováčikom
Zdieľajte:
Zdroj informácií: X

Diskusia

Podobné články