Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Čierny scenár sa naplnil. Slovensko do štvrťfinále bez kľúčovej postavy!

OSTRAVA - Slovenská hokejová reprezentácia sa bude musieť vo štvrťfinále MS v Prahe proti Kanade zaobísť bez útočníka Martina Pospíšila. Šampionát mu predčasne ukončilo zranenie, ktoré utrpel v utorkovom zápase so Švédskom (1:6). Informovala o tom oficiálna facebooková stránka Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).
Útočník Martin Pospíšil.
Útočník Martin Pospíšil. Zdroj: TASR/AP - Darko Vojanovic
Zdieľajte:

Slovenskej reprezentácii bude vo vyraďovacej fáze chýbať jeden z jej najproduktívnejších hráčov na MS. Pospíšil nazbieral v doterajších siedmich dueloch sedem kanadských bodov za tri góly a štyri asistencie. Krídelník Calgary Flames sa zranil v prvej tretine zápasu ostravskej B-skupiny so Švédskom, keď pri súperovej bránke stratil stabilitu a vrazil na mantinel. Podľa lekára tímu Pavla Lauka si narazil ľavé rameno. Absolvoval röntgen i sonografiu v nemocnici a v stredu postúpil aj vyšetrenie magnetickou rezonanciou v Ostrave.

Prečítajte si aj

Brankár Samuel Hlavaj.MS 2024: Dvanásť rokov nadvlády. Hlavaj si posvietil na Kanadu. Aká bude zostava proti gigantovi?

Zdravotné problémy hráčov komplikovali prípravu tímu na štvrťfinálový duel MS v Kanadou (vo štvrtok o 16.20 h). Okrem Pospíšila mal MR vyšetrenie absolvovať aj najproduktívnejší Slovák na šampionáte Libor Hudáček. Skúsený útočník mal zdravotné problémy už počas sezóny, podľa Lauka hral celý turnaj s chronickým zranením.

Prečítajte si aj

Útočník Libor Hudáček.MS 2024: Stratili sme dvoch centrov, nerešpektoval sa systém. Vypadol Pospíšil, ďalší hráč potrebuje vyšetrenie
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články