Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Neúspešný kandidát na MS v Ostrave balí kufre a odchádza zo Slovenska, tri posily pre Michalovce

BRATISLAVA - Slovenský hokejový útočník Matej Kašlík po dvoch sezónach skončil v HKM Zvolen a prvýkrát v kariére si vyskúša českú extraligu. Na ročnej zmluve sa dohodol s klubom HC Motor České Budějovice, ktorý o tom informoval na oficiálnej stránke.
Slovenský útočník Matej Kašlík.
Slovenský útočník Matej Kašlík. Zdroj: Peter Šimurda - HC 19 Humenné
Zdieľajte:

"Je to mladý a perspektívny hráč, ktorý má skvelé korčuľovanie a veríme, že zapasuje do systému a hokeja, ktorý chceme hrať," uviedol športový manažér Jiří Novotný. Kašlík bol súčasť slovenskej reprezentácie v príprave na MS, no do Ostravy sa neprebojoval. V základnej časti extraligovej sezóny 2023/2024 odohral za Zvolen 41 zápasov, v ktorých mal bilanciu 9 gólov a 18 asistencií. V play off pridal v 10 dueloch 7 bodov (4+3).

Prečítajte si aj

Tréner Ján Lašák s brankármi.MS 2024: Lašák nevie, na akého brankára sa má zamerať. Kudrna chce byť tím, ktorý bude diktovať hru

Slovenský hokejový obranca Jakub Meliško bude v novej sezóne pôsobiť v Michalovciach. V tíme budú pôsobiť aj dvaja mladíci Martin Semaňák a Ján Marcinko. Vedenie účastníka Tipos extraligy o tom informovalo na svojej webstránke.

Prečítajte si aj

Kanadský obranca Phil Pietroniro.Zemetrasenie v Trenčíne: Dukla vzhľadom na zlé výsledky neponúkla zmluvy jedenástim hráčom

Dvadsaťsedemročný Meliško odohral 288 zápasov v najvyššej slovenskej súťaži (Žilina, Zvolen, Poprad a naposledy Humenné). V Michalovciach pôsobil už v sezóne 2017/2018, keď nastúpil v 32 stretnutiach. Pôsobil aj vo francúzskych kluboch Bordeaux a Gape. So Zvolenom získal titul v roku 2021.

Prečítajte si aj

Obranca Šimon Nemec.MS 2024: Šimon Nemec prekonal rekord šampionátu, ktorý trval neuveriteľných 89 rokov!

"Jakuba sme sledovali už v minulosti a preto sme radi, že sme sa dohodli na spolupráci. Jakub je v ideálnom hokejovom veku, pozná prostredie, je výborný korčuliar a má výborný herný prehľad. Verím, že v Michalovciach dokáže potvrdiť svoje prednosti a bude pre mužstvo prínosom,“ uviedol športový manažér Marek Mašlonka.

Prečítajte si aj

Hokejisti Lotyšska na MS 2019.Do extraligy prichádza druhý najlepší strelec z Francúzska. Pôsobil v KHL, reprezentoval v Bratislave

Obranné rady rozšíri aj 23-ročný Semaňák, ktorý je odchovanec Popradu a v minulej sezóne pôsobil v druhej najvyššej súťaži, hral za Prešov. V 37 zápasoch zaznamenal 17 bodov za 3 góly a 14 asistencií. Nastúpil aj v jednom stretnutí za Košice. Dvadsaťjedenročný Marcinko už pôsobil v Michalovciach vlani, no odohral len jeden duel.

Prečítajte si aj

Slovenskí fanúšikovia v Ostrave.MS 2024: Fanúšikovia sú nútení odpustiť si častý zápasový zvyk: Je to nariadenie IIHF, informuje manažér MS

"Ján a Martin budú bojovať o svoje miesto v zostave v konkurencii ostatných obrancov a my veríme, že s ich príchodom prinesieme do mužstva mladícku dravosť, energiu a chuť urobiť ďalší krok vo svojej kariére,“ dodal Mašlonka.

Prečítajte si aj

Bývalý poľský hokejista Mariusz Czerkawski.MS 2024: Legenda Poľska spomína na Stümpela a príhodu s Pálffym, na ktorú nezabudne. Ktorý Poliak má šancu na NHL?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články