Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Zajtra na obed vyzvú Slováci Kazachstan. Motívom bude revanš za minulý rok

OSTRAVA - Slovenskí hokejoví reprezentanti nastúpia v nedeľu proti Kazachstanu v pozícii favorita, avšak na zreteli budú mať aj duel z vlaňajších MS, v ktorom ťahali za kratší koniec. Odohrajú ho po dni voľna, zatiaľ čo ich súper bude mať iba približne 22 hodín na regeneráciu po sobotnom stretnutí s Francúzskom. Druhý zápas SR na šampionáte má úvodné buly o 12.20 h.
Nemecko porazilo Slovensko.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Slovákov čakal v piatok otvárací duel ostravskej skupiny proti Nemecku, v ktorom im išlo o cenné body proti predpokladanému priamemu konkurentovi v boji o postup. Ten si chcú priblížiť aj proti Kazachom, s ktorými majú dlhodobo pozitívnu bilanciu, avšak s pomerne čerstvou nepríjemnou skúsenosťou. V základnej skupine v Rige podľahli Kazachom 3:4 po predĺžení, keď v riadnom hracom čase síce dotiahli z 1:3 na 3:3, no v samostatných nájazdoch skórovali len raz, zatiaľ čo súper uspel vo všetkých štyroch pokusoch. Ostravská súpiska Kazachov je podobná rižškej a naďalej je v nej prevaha hráčov z Barysu Nur-Sultan, ktorý pôsobí v KHL. "Je to liga, v ktorej je veľa talentu. V kazašskom tíme je veľa hráčov so skúsenosťami z ťažkých zápasov. Práve preto musíme byť my aktívnejší a agresívnejší vo forčekovaní. Dôležité bude hrať aktívne od úvodných minút a nedovoliť im nadýchnuť sa," uviedol asistent trénera SR Peter Frühauf.

Prečítajte si aj

Kempe v súboji s Boldym.MS 2024: V súboji gigantov úspech Švédov, šachová partia v Prahe

Slovensko a Kazachstan doteraz odohrali 11 vzájomných zápasov. V ôsmich triumfovali Slováci, raz sa zrodila remíza a dvakrát sa z víťazstva tešili Kazachovia. Pre Slovákov vyznieva aj skóre 49:22.

Prečítajte si aj

Hokejisti Floridy Panthers.NHL: Hráči Bostonu nezvládli prvý domáci zápas, McDavidov Edmonton sa teší z výhry

zostávajúci program SR v základnej skupine MS 2024:
nedeľa, 12. mája: SR - Kazachstan /12.20/
pondelok, 13. mája: USA - SR /16.20/
streda, 15. mája: SR - Poľsko /20.20/
sobota, 18. mája: Francúzsko - SR /20.20/
nedeľa, 19. mája: SR - Lotyšsko /20.20/
utorok, 21 mája: Švédsko - SR /20.20/

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články