Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VV SZĽH má nového člena: Stal sa ním funkcionár ašpiranta na postup

BRATISLAVA - Novým členom výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja sa stal František Skladaný. Kongres SZĽH o tom rozhodol na stredajšom zasadnutí, do funkcie predsedu Dozornej rady SZĽH schválil Jána Franeka.
Lažo a Šatan pri rozhovore.
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
Zdieľajte:

VV SZĽH tak tvorí opäť deväť členov, okrem Skladaného aj Miroslav Šatan, Richard Pavlikovský, Dušan Mráz, Miroslav Dráb, Jozef Kužma, Miroslav Lipovský, Branislav Semančík a Miroslav Lažo.

Prečítajte si aj

Rapáč oslavuje strelený gól.Znovu sme niekde posunuli náš klub, uviedol Rapáč. Tréner Wojnar hovoril o srdci a chuti

Franek nahradil vo funkcii predsedu Dozornej rady Jaroslava Šmátralu, na stredajšom kongrese nemal protikandidáta. Šmátrala v nej pôsobil od roku 2016 a z pozície kontrolóra a predsedu DZ ho delegáti odvolali vlani v decembri. V roku 2019 kandidoval aj na post šéfa zväzu. Vo voľbách ho zdolal súčasný prezident Miroslav Šatan.

Prečítajte si aj

Hokejisti HK Nitra v Poprade.TEL: Finále štartuje už v piatok, takto vyzerá kompletný program

Voľné miesto vo VV zostalo po Rudolfovi Hrubom, ktorý zomrel vlani v decembri. "Keď prišla ponuka tak som neváhal. Je to niečo, čoho chcem byť súčasťou a to je formovanie slovenského hokeja. Som rád, že hlasovanie dopadlo v môj prospech. Hovoriť o mojich cieľoch, na to je ešte čas, ale mám prichystané body, ktorým sa chcem venovať," uviedol Skladaný.

Prečítajte si aj

Peter Frühauf počas rozhovoru.Slováci chcú uspieť aj v Nemecku. Tréner Frühauf prirovnáva súpera k Švajčiarom

Plánovaný koniec stredajšieho kongresu bol o 13.00 h., tento termín napokon delegáti dodržali. "Asi po prvýkrát v histórii sme skončili presne, dokonca s malým predstihom. Išlo to plynule, bolo prítomných 67 delegátov a celkovo 316 hlasov. Bolo to kľúčové najmä pre voľbu člena výkonného výboru a predsedu dozornej rady. Verím, že pán Franek bude prínosom pre slovenský hokej," povedal Lažo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články