Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovenská extraliga stratila výraznú postavu tejto sezóny. Kanonier odchádza za lepším

HRADEC KRÁLOVÉ - Americký hokejový útočník Ryan Dmowski skončil pôsobenie v HK Poprad a od sezóny 2024/2025 bude pôsobiť v Hradci Králové. V slovenskej extralige bol s 30 gólmi najlepší strelec základnej časti v ročníku 2023/2024. Český extraligový klub informoval o jeho angažovaní na oficiálnej stránke.
Američan Ryan Dmowski prestúpil z Popradu do Hradca Králové.
Američan Ryan Dmowski prestúpil z Popradu do Hradca Králové. Zdroj: HK Poprad
Zdieľajte:

Dmowski prišiel do Popradu pred sezónou 2023/2024, pričom išlo o jeho prvý európsky angažmán. V základnej časti odohral 44 stretnutí a s 57 bodmi obsadil druhú priečku v tabuľke produktivity. Zároveň bol jediný hráč súťaže, ktorý strelil v základnej časti tri hetriky.

Prečítajte si aj

Miroslav Šatan a Miroslav Lažo.So Slovákmi sa lúči prvý hráč, ďalší sú v riešení, Miroslav Šatan dostal úvodné nie zo zámoria

"Sledovali sme ho počas celej sezóny. Sme presvedčení, že typologicky je to hráč, ktorého zháňame už druhú sezónu. Okrem dôrazu v predbránkovom priestore dokáže byť aj produktívny. Sme radi, že sme sa s ním dohodli na dvojročnej zmluve," povedal generálny manažér českého extraligistu Aleš Kmoníček.

Prečítajte si aj

Tréneri HK Spišská Nová Ves.VIDEO Nevedeli sme o tom. Opäť je to pre mňa nová skúsenosť, hlási jeden zo Spišiakov na margo veľkej rarity
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články