TEL: Michalovce prežili klinickú smrť a oslavujú prvý bod v semifinále

NITRA - Hokejisti HK Dukla Ingema Michalovce zvíťazili v treťom zápase semifinále play off Tipos extraligy na ľade HK Nitra 7:4. Michalovčania znížili stav série hranej na štyri víťazné zápasy na 1:2. Druhý tím základnej časti nastrieľal v tretej tretine päť gólov a hetrikom sa v stretnutí blysol útočník hostí Michal Kabáč. Štvrtý duel je na programe v pondelok v Nitre.
Marek Valach oslavuje gól.
Zdroj: Tomáš Feigl - HK DUKLA Ingema Michalovce

Michalovčania doplatili v úvode na nedisciplinovanosť, keď jedno z troch vylúčení potrestal Tomáš Hrnka - 1:0. Nitrania odskočili v 13. minúte na rozdiel dvoch gólov zásluhou Jakuba Lacku, ktorý sa presadil v oslabení. Tento stav však trval iba 47 sekúnd a pokračujúcu presilovú hru využil hosťujúci Wilkins. V prostrednej časti padol jediný gól, strelil ho v 22. minúte Kabáč. Nitre vyšiel vstup do tretej časti a po dvoch využitých početných výhodách viedli opäť o dva góly. Zdalo sa, že presné zásahy Hrnku a Jacksona definitívne zlomia odpor hostí, tí však nezložili zbrane. V priebehu 79 sekúnd sa o vyrovnanie postarali Kabáč so Solenským. Domáca striedačka zareagovala výmenou na brankárskom poste a Aittokallia nahradil Kašík. Ani to však nezastavilo rozbehnutých hostí, ktorí využili momentum a školácku chybu Cottona potrestal Valach - 4:5. Zaskočení Nitrania v závere ešte vrhli všetko do útoku, no počas hry bez brankára sa v pásme neusadili a prvé víťazstvo Michaloviec potvrdil do prázdnej bránky Kabáč, ktorý skompletizoval hetrik. Kašíka prekonal v predposlednej minúte ešte aj Buc.

Semifinálová strkanica pred bránou Košíc.VIDEO Sám vojak v poli! Hviezda Spišskej Novej Vsi sa po nešetrnom zákroku ocitla na lavičke Košíc

Acolatse na tréningu Michaloviec.Michalovce s problémom: Opora klubu schytala dištanc na tri zápasy!

MŠK Púchov ovládol 2. ligu.Je rozhodnuté! TIPOS SHL má nového účastníka

semifinále play off Tipos extraligy – tretí zápas /na 4 víťazstvá/:
HK Nitra - HK Dukla Ingema Michalovce 4:7 (2:1, 0:1, 2:5)
Góly:
3. Hrnka (Gill, Buček), 16. Lacka (Čederle), 42. Hrnka (Jackson, Cotton), 43. Jackson – 17. Wilkins (Buc, Daugavinš), 22. Kabáč, 45. Kabáč (Vašaš, Buc), 46. Solenský (Valach), 54. Valach, 58. Kabáč, 59. Buc (Newton, Daugavinš). Rozhodovali: Crman, Jobbágy – Pribula, Knižka, vylúčení: 6:8 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 1:0, 3600 divákov.
Nitra: Aittokallio (46. Kašík) – Mezei, Cotton, Kousa, Bača, Gajdoš, Stacha, Vitaloš – Buček, Gill, Bajtek – Jackson, Bubela, Newell – Okoličány, Čederle, Lacka – Pobežal, Hrnka, Bačo
Michalovce: Škorvánek – Cibák, Bodák, Bindulis, Michalčin, Stripai, Macejko, Fedor – Paločko, Newton, Daugavinš – Puliš, Suja, Wilkins – M. Valach, Solenský, A. Varga – Vašaš, Buc, Kabáč