Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do Slovana sa vracia druhý najproduktívnejší obranca extraligy

KHL
Do hokejového Slovana Bratislava sa vracia obranca Lukáš Kozák.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dvadsaťtriročný perspektívny mladík, ktorý sezónu začal v extraligovej Dukle Trenčín, by mal premiéru v KHL zažiť už na Štedrý deň, keď "belasí" nastúpia doma proti Neftechimiku Nižnekamsk. Informovala o tom oficiálna internetová stránka Slovana.

Kozák by mal pomôcť zaplátať diery v defenzíve Slovana. Tú totiž prenasleduje veľká smola, po zranení Vladimíra Mihálika si v pondelkovom stretnutí proti Lade Togliatti zlomil pravú ruku aj Ivan Baranka a vynechá podľa odhadov šesť až osem týždňov. Klub navyše opustil kanadský bek Jonathan Sigalet, ktorý odišiel do švédskej Luley. Vedenie slovenského účastníka KHL muselo preto urýchlene riešiť zložitú situáciu a do zadných radov priviedlo do konca aktuálneho ročníka Lukáša Kozáka. Ten je v prebiehajúcej sezóne s 18 bodmi (4+14) druhým najproduktívnejším zadákom v Tipsport extralige a svojimi výkonmi si vypýtal aj pozvánku do slovenskej reprezentácie, premiéru absolvoval na Nemeckom pohári v Mníchove.

Kozák sa vracia do dobre známeho prostredia, v Slovane pôsobil striedavo od ročníka 2011/2012 až do konca minulej sezóny. V prvom mužstve si pripísal 40 štartov a v závere ročníka 2011/2012 oslavoval so svojimi spoluhráčmi na ľade Košíc majstrovský titul. Bývalý mládežnícky reprezentant hokejovo vyrastal v rodnom Martine, štartoval za slovenskú "dvadsiatku" na juniorských MS v USA, hral aj za Hradec Králové či Skalicu.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články