Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Otváracie formácie Zápasu hviezd bez Slovákov

KHL
Otváracie formácie Zápasu hviezd bez Slovákov,najviac hlasov dostal Radulov.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

V otváracích formáciách 7. ročníka Zápasu hviezd Kontinentálnej hokejovej ligy nefiguruje ani jeden slovenský hokejista. Fanúšikovia svojím hlasovaním rozhodli, že v úvodnej lajne Výberu Východnej konferencie nastúpia až traja hráči Metallurgu Magnitogorsk, menovite obranca Chris Lee, útočníci Sergej Mozjakin a Danis Zaripov.

Fanúšikovia hlasovali na internete o zložení otváracích formácií Zápasu hviezd do 23. decembra. Najviac hlasov od nich dostal ruský reprezentant Alexander Radulov z CSKA Moskva - 20.638. Skúsený útočník je s 53 bodmi (17+36) momentálne najproduktívnejším hráčom súťaže. Vo Výbere Západu ho v prvom útoku doplnia kanonier Iľja Kovaľčuk z SKA Petrohrad a Američan Steve Moses z Jokeritu Helsinki, s 28 gólmi najlepší ligový strelec. Do zostavy sa dostal aj jeho krajan a oddielový kolega Ryan Gunderson, obranu Západu dotvára Nick Bailen z Dinama Minsk a v bránke bude štartovať Alexander Jerjomenko (Dinamo Moskva).

Za tím Východnej konferencie bude od začiatku chytať Konstantin Barulin z Avangardu Omsk, do otváracej formácie sa dostali aj obranca Kirill Koľcov (Salavat Julajev Ufa) či bieloruský krídelník Sergej Kosticyn (Ak Bars Kazaň). Pre Jerjomenka, Radulova, Kovaľčuka, Koľcova, Mozjakina a Zaripova to bude druhý štart v rade v zápase All Stars. Informáciu priniesla oficiálna webstránka KHL.

V poradí siedmy Zápas hviezd KHL sa uskutoční 25. januára v Ľadovom paláci Boľšoj v dejisku ZOH 2014 Soči. V minulej sezóne sa exhibícia konala v bratislavskej Slovnaft Aréne, Výber Západu vyhral vtedy nad tímom Východu 18:16.

Otváracie formácie Zápasu hviezd KHL 2014/2015:

Výber Západnej konferencie: Alexander Jerjomenko (Dinamo Moskva, 14.536 hlasov) - Nick Bailen (Dinamo Minsk, 15.623), Ryan Gunderson (Jokerit Helsinki, 12.077) - Alexander Radulov (CSKA Moskva, 20.638), Iľja Kovaľčuk (SKA Petrohrad, 18.990), Steve Moses (Jokerit Helsinki, 16.034)

Výber Východnej konferencie: Konstantin Barulin (Avangard Omsk, 10.575) - Kirill Koľcov (Salavat Julajev Ufa, 18.250), Chris Lee (Metallurg Magnitogorsk, 18.241) - Sergej Mozjakin (Metallurg Magnitogorsk, 18.241), Danis Zaripov (Metallurg Magnitogorsk, 13.528), Sergej Kosticyn (Ak Bars Kazaň, 12.335)

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články