VIDEO NHL: Slafkovského exportný gól, Černákova asistencia, trápenie Tatara

NEW YORK - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský vsietil v noci na piatok v NHL 13. gól v tejto sezóne. Montreal však prehral na ľade Floridy 3:4 po nájazdoch.
Slafkovský strieľa pekný gól.
Zdroj: TASR/AP

Obranca Tampy Erik Černák si pripísal na konto asistenciu, Lightning podľahli Buffalu 2:3 po predĺžení. Seattle v zostave s Tomášom Tatarom zdolal Pittsburgh 2:0.

Popradčania oslavujú gól v Michalovciach.Od banky cez potraviny až k hokeju: Stotožňujem sa s víziou vybudovať špičkový klub, vraví novic v Poprade

Slafkovský proti Floride hýril aktivitou a na bránku Panthers vyslal šesť striel. Sekundu pred koncom druhej tretiny vyrovnal na 2:2, keď po buly prudkou strelou prekonal Anthonyho Stolarza. Proti najúspešnejšiemu tímu základnej časti odohral 19 minút a 4 sekundy. Černák strávil v dueli s Buffalom na ľade 22:11 min a zaznamenal plusový bod, o triumfe Sabres rozhodol švédsky zadák Rasmus Dahlin.

Denis Kadlečík musel ukončiť kariéru.Ďakujeme, kráľ: Kariéra obrancu sa skončila priskoro

Tatar absolvoval proti Pittsburghu 11 minút. Veľkou oporou Kraken bol brankár Philipp Grubauer, ktorý vykryl všetkých 33 striel. Boston proti Vegas prišiel o trojgólový náskok, napokon však zvíťazil nad obhajcom Stanleyho pohára 5:4. Hetrikom sa v drese Bruins blysol Morgan Geekie.

Slovenský hráč Dalibor Dvorský.So 64 bodmi je tretí v produktivite. Strelcovi dvadsiatky zámorie evidentne chutí