Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Nepríjemná správa pre HK Nitra. So sezónou sa lúči spoľahlivý hokejista, kariéra ale nie je ohrozená

NITRA - Pre slovenského hokejového obrancu Martina Vitaloša sa sezóna 2023/2024 pravdepodobne predčasne skončila. V nedeľňajšom extraligovom zápase na ľade Zvolena utrpel tržnú ranu po zásahu korčuľou a v pondelok sa podrobil operačnému zákroku. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.
Martin Vitáloš leží na ľade.
Martin Vitáloš leží na ľade. Zdroj: TASR - Roman Hanc
Zdieľajte:

Prebiehajúca sezóna je pre 23-ročného obrancu štvrtá v nitrianskom drese. Odohral v nej 43 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 1 gól, 7 asistencií, 39 trestných minút a 4 plusové body. Túto bilanciu si už s veľkou pravdepodobnosťou nevylepší.

Prečítajte si aj

Brankár Július Hudáček.Frankfurt uťal sériu prehier a vytiahol sa na Mannheim: Úradoval skvelý Július Hudáček

"Vo včerajšom zápase (proti Zvolenu) dostal zásah korčuľou protihráča do predlaktia. Tá mu spôsobila vážnu tržnú ranu. Po prevoze sanitkou zo štadióna do nemocnice vo Zvolene sa večer presunul do nitrianskej nemocnice. V Nitre sa v pondelok podrobil operačnému zákroku, počas ktorého mu zošívali prerezané svaly. Podľa informácií od klubového lekára Olivera Džafiča, ktorý ho aj operoval, by mal byť po rekonvalescencii plne schopný pokračovať v kariére. Pre túto sezónu však s Martinom veľmi počítať nemôžeme. Aj touto cestou mu prajeme skoré uzdravenie a tešíme sa na jeho návrat," uviedol prezident HK Nitra Miroslav Kováčik.

Prečítajte si aj

Pittsburgh vyradil dres Jaromíra Jágra s číslom 68.NHL: VIDEO Pittsburgh sa definitívne rozlúčil s Jaromírom Jágrom. Gólovo bohatý duel pod holým nebom
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články