Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2024: Slovákov v príprave čaká osem zápasov, generálkou duel so zámorským gigantom

BRATISLAVA - Slovenská hokejová reprezentácia odohrá pred MS v Česku (10. - 26. mája) osem prípravných duelov. Postupne sa stretne v dvojzápasoch so Švajčiarskom, Nemeckom a Českom, pred šampionátom nastúpi aj proti Poľsku a USA. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.
Radosť Slovákov po góle.
Zdroj: TASR - Pavel Neubauer
Zdieľajte:

Slováci odštartujú prípravu dvoma stretnutiami Kaufland Challenge proti Švajčiarsku (11. a 12. apríla). Ďalší týždeň odohrajú dvojzápas s Nemeckom v Kaufbeurene (18. apríla) a Augsburgu (20. apríla). Zvyšné štyri stretnutia odohrajú už len na domácich klziskách. Proti Česku nastúpia 26. a 27. apríla. V závere prípravy absolvujú zápasy proti nováčikovi elitnej kategórie Poľsku (3. mája) a v generálke na šampionát ich čakajú Američania (7. mája).

Prečítajte si aj

Juraj Slafkovský so spoluhráčmi.NHL: Slafkovský opäť bodoval, zranenie slovenského obrancu

"Sme radi, že sa nám podarilo dohodnúť kvalitných súperov, ktorí nás dostatočne preveria pred svetovým šampionátom. Švajčiari a Nemci sú už tradičnými účastníkmi medailových bojov, Česi sú náročným súperom v akejkoľvek zostave. V poslednom prípravnom zápase, tri dni pred samotnými MS, nastúpime aj s USA v najsilnejšej možnej zostave a bude to nielen kvalitná previerka, ale aj skvelé hokejové divadlo pre slovenských fanúšikov," uviedol generálny manažér slovenskej reprezentácie a prezident Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) Miroslav Šatan.

Prečítajte si aj

Slafkovský oslavuje strelený gól.Osobné kariérne maximum a veľký míľnik! Slafkovského výkon dosiahli v minulosti len traja hráči

Dejiská jednotlivých domácich duelov sú zatiaľ v štádiu riešenia. Zväz bude o nich a o spustení predaja vstupeniek informovať v dohľadnej dobe. "Sme v rokovaní s jednotlivými zimnými štadiónmi a ich správcami. Prihliadať musíme, samozrejme, aj na play off Tipos extraligy. Naším cieľom je však opäť dostať reprezentačný hokej do viacerých kútov Slovenska," dodal Šatan.

Prečítajte si aj

Kanaďan Alex Breton (vľavo).Krištáľový puk má nového majiteľa: Najkrajší gól v januári strelil hráč Košíc

Program SR v príprave na MS 2024:
11. apríla
SLOVENSKO – Švajčiarsko
12. apríla
SLOVENSKO – Švajčiarsko

18. apríla
19.30 Nemecko - SLOVENSKO (Kaufbeuren)
20. apríla
17.00 Nemecko - SLOVENSKO (Augsburg)

26. apríla
SLOVENSKO - Česko
27. apríla
SLOVENSKO - Česko

3. mája
SLOVENSKO – Poľsko
7. mája
SLOVENSKO – USA

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články