Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Vynútená zmena na súpiske Slovákov. Narýchlo povolali hráča Zvolena

ZVOLEN - Pred štvrtkovým druhým prípravným zápasom slovenskej hokejovej reprezentácie proti Nemecku prišlo vo výbere trénera Craiga Ramsayho k ďalšej vynútenej zmene. Vilama Čacha so svalovým zranením nahradil zvolenský útočník Jakub Kolenič. Vo štvrtkovom súboji si pred domácim hľadiskom vo Zvolene odkrúti debut v mužskej reprezentácii. Informoval o tom portál hockeyslovakia.sk.
Tréner Slovákov Craig Ramsay.
Tréner Slovákov Craig Ramsay. Zdroj: TASR - Ján Krošlák
Zdieľajte:

Čacho si privodil zranenie v dolnej časti tela v stredajšom prvom prípravnom súboji proti Nemecku (5:2). Vo štvrtok dopoludnia absolvoval vyšetrenie, ktoré ukázalo, že na druhý duel nemôže nastúpiť. „Vilo potrebuje niekoľko dní oddychu od tréningovej i zápasovej záťaže. Po výsledkoch vyšetrenia sme promptne zareagovali na vzniknutú situáciu a povolali Jakuba Koleniča. Veríme, že sa chopí príležitosti a ukáže sa v dobrom svetle," prezradil asistent trénera Peter Frühauf.

Prečítajte si aj

Martin Pospíšil podpísal novú 2-ročnú zmluvu v NHL.NHL: Marty Party! Slovenský hokejista získal prvú jednocestnú zmluvu na dve sezóny

Dvadsaťdvaročný Kolenič prešiel systémom slovenských mládežníckych reprezentácií. Zahral si na juniorskom covidovom juniorskom šampionáte 2021 v kanadskom Edmontone. Od minulej sezóny opätovne pôsobí v materskom Zvolene. V tomto ročníku odohral za HKM 40 duelov, strelil v nich dva góly a pridal deväť asistencií.

Prečítajte si aj

Striedačka Spišskej Novej Vsi.V Spišskej prebehla rozlúčka: Jeho meno bude navždy späté s novou érou, píšu Rysy
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články