MS U20 2024: Obrovská dráma v poslednom štvrťfinále. Švédov spasila presilová hra v predĺžení

GÖTEBORG - Švédski hokejisti postúpili do semifinále juniorských MS v Göteborgu. Domáci reprezentanti zvíťazili v utorkovom štvrťfinálovom dueli nad Švajčiarskom 3:2 po predĺžení a v boji o finále sa stretnú vo štvrtok s Čechmi.
Švédi oslavujú gól na MSJ v žltých dresoch.
Zdroj: TASR/AP

Švédi vydreli pred 11.512 divákmi v hale Scandinavium víťazstvo nad Švajčiarskom. Domáci favorit viedol po prvej tretine 2:0, no súper sa postupne pozviechal a dokázal manko zmazať po góloch Jana Horneckera a Nicka Meileho. O víťazovi tak rozhodlo až predĺženie, v šiestej minúte extra času skóroval v presilovke Axel Sandin-Pellikka, ktorý potrestal vylúčenie Rodwina Dionicia.

Peter Oremus počas premiéry na lavičke Slovana.Zmeny v bratislavskom Slovane pokračujú

Liptovský Mikuláš hráči pri pokriku.Liptovský Mikuláš vymenoval nového asistenta trénera a generálneho manažéra: Prichádza zahraničné meno

Mladíci USA oslavujú strelený gól.MS U20 2024: USA potvrdil rolu favorita a schuti si zastrieľal

Švédsko - Švajčiarsko 3:2 pp (2:0, 0:1, 0:1 - 1:0)