Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Ak sa chceme baviť o hokeji v budúcnosti, musíme vytvoriť také podmienky: Hala v Trenčíne je pred dokončením

TRENČÍN - Stavebné práce na hale pre Hokejovú akadémiu v Trenčíne sú takmer hotové. Jedno z najmodernejších športovísk na Slovensku za takmer 16 miliónov eur by mali dokončiť v januári budúceho roka. Informovala o tom hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková.
Ilustračný obrázok puku.
Zdroj: freepik.com/vectorpocket
Zdieľajte:

Modernú hokejovú halu budú využívať najmä študenti Strednej športovej školy v Trenčíne, ktorej zriaďovateľom je TSK. Trenčianska Hokejová akadémia je na Slovensku pilotným projektom TSK a záujem hokejových talentov študovať v Trenčíne sa každoročne zvyšuje. V minulom roku sa na akadémiu hlásilo 120 žiakov, prijať ich mohli 20.

Prečítajte si aj

Vybiral putuje na striedavé štarty do Nitry.Ďalšia rotácia v Nitre. Obranca pomôže účastníkovi SHL, naopak putuje útočník

Podľa predsedu TSK Jaroslava Bašku sú práce dokončené na 70 percent. Hotové sú inžinierske siete, vzduchotechnika či omietky. Súčasťou haly sú veľké šatne v "anti-vandal" prevedení. Zázemie haly prekračuje požiadavky kladené na takéto zimné štadióny, čím sa projekt radí k jedným z najmodernejších na Slovensku.

Prečítajte si aj

Útočník Martin Bakoš prichádza na otvorenú zmluvu do rodnej Spišskej Novej Vsi.V septembri odmietol Slovan. Útočník Martin Bakoš napokon prichádza do najvyššej súťaže

"Na ľadových plochách je ešte potrebné zabetónovať povrch a čakáme na zapojenie do siete vysokého napätia, aby sme mohli dotiahnuť chladiaci systém. Systém chladenia bude využívať ekologické chladivo bez freónu," uviedol Baška. Halu dajú do prevádzky v apríli alebo máji budúceho roka.

Prečítajte si aj

Obranca Ján Brejčák absolvuje krátky try-out v HK Poprad.Návrat strateného syna. V Poprade obnovili spoluprácu s tvrdým hráčom. Zatiaľ ho čaká try-out

"Ak sa chceme o hokeji baviť aj v budúcnosti, musíme vytvoriť také podmienky, aby nám deti v štrnástich rokoch neodchádzali do zahraničia. Toto je práve vízia, s ktorou chce Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) zmeniť podmienky a ukázať, že na Slovensku vieme pripraviť adekvátne a konkurencieschopné prostredie pre akýkoľvek hokejový talent," zdôraznil Richard Pavlikovský, predseda komisie SZĽH pre Rozvojové centrum Hokej región Trenčín.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články