window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Strieborný olympionik z Pjongčangu 2018 vyfasoval tvrdý dištanc

BERLÍN - Nemecký športový arbitrážny súd potrestal hokejistu Yannica Seidenberga štvorročným zákazom činnosti za doping. Súd tak vyhovel žiadosti Nemeckej národnej antidopingovej agentúry.
Ilustračný obrázok puku.
Ilustračný obrázok puku. Zdroj: freepik.com/vectorpocket
Zdieľajte:

Súd uložil zákaz činnosti so spätnou platnosťou od 14. septembra 2022. Zároveň sa anulujú všetky jeho dosiahnuté výsledky v období od 19. januára do 14. septembra 2022. Držiteľ striebornej olympijskej medaily zo ZOH 2018 v Pjongčangu naposledy pôsobil v sezóne 2022/23 v EHC Mníchov.

Prečítajte si aj

Tomáš Tatar v drese tímu Európy.Svetový pohár 2025 sa má odohrať v zmenšenom formáte. Rusi sú mimo hry. Nastúpia aj Slováci?

Seidenbergovi našli počas testu vo vzorke zvýšenú hladinu testosterónu. Okrem toho mal hráč užívať látku DHEA, ktorá je na zozname zakázaných. Tridsaťdeväťročný obranca má možnosť sa proti rozhodnutiu odvolať na Medzinárodný športový arbitrážny súd (CAS).

Pozrite si aj

Obranca Jozef Sládok.VIDEO Jozef Sládok príčinou hromadnej šarvátky: Zvolenský zlý muž nemal dosť ani po bitke s Košičanom, ktorého zložil

V prípade naďalej prebieha aj vyšetrovanie, ktoré vedie mníchovská prokuratúra nezávisle od konania v oblasti športového práva. Medzi obvineniami je porušenie antidopingového zákona. Účastník desiatich svetových šampionátov od začiatku trval na svojej nevine a obviňoval svojho lekára.

Prečítajte si aj

Útočník Tomáš Zigo kvôli zraneniu má po sezóne.Nečakaný škrt v kádri Oceliarov. Útočník Košíc odchádza domov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články