Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Lukáš Cingel: Až po zápase sme sa dozvedeli, že musíme vyhrať o dva góly

LANDSHUT - Slovenskí hokejisti zvíťazili vo svojom záverečnom zápase na Nemeckom pohári 2023 nad domácim výberom 2:1. V 34. ročníku tradičného merania síl hokejistov štyroch krajín v Landshute predtým zdolali Rakúsko 7:1, prehrali s Dánskom 3:4 a obsadili konečné 2. miesto. Vlani skončili zverenci Craiga Ramsayho na poslednom 4. mieste, predtým sa z celkového víťazstva tešili v rokoch 1997, 2006, 2011 a 2016.
Útočník Lukáš Cingel.
Útočník Lukáš Cingel. Zdroj: TASR/SZĽH - Andrej Galica
Zdieľajte:

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay: "Chalanov musím pochváliť. Hrali dobre, obetavo, nemám im čo vytknúť. Bol to náročný zápas a teší ma, že sme v ňom dokázali zvíťaziť."

Matej Kašlík, autor prvého gólu SR: "Bol to jeden z tých šťastnejších gólov, ale tréner nám povedal aby sme všetko dávali na bránku a tak som buchol do puku a spadlo to tam. Tímový výkon bol lepší ako proti Dánsku, Nemcov sme prekvapili. Ale škoda, že sme nevyhrali celý turnaj."

Prečítajte si aj

Tréner Andrej Parfjonov sa stal asistentom trénera v KHL.Odvolaný tréner Humenného si polepšil. Aktuálnu sezónu dokončí v najlepšej európskej lige

Lukáš Cingel, autor druhého gólu SR: "Mali sme dobrý začiatok a pohyb, z toho pramenili naše šance. Až na konci zápasu sme sa dozvedeli, že musíme vyhrať o dva góly, škoda, že to nevyšlo."

Peter Čerešňák, kapitán SR: "Podali sme lepší výkon ako včera, sme radi. Chceli sme vyhrať turnaj, ale reparát po zápase s Dánskom nám vyšiel a za to sme radi."

Oliver Okuliar, útočník SR: "Myslím si, že sme hrali dobre, každý tam nechal všetko. Vyhrali sme a to je veľmi dobre. Z toho, že sme nevyhrali turnaj, nemusíme robiť paniku. Škoda, že to nevyšlo proti Dánsku, ale každý ukázal, čo je v ňom. Môj faul v závere bol nešťastný."

Prečítajte si aj

Sviečky ilustračný obrázok.Tragická správa z Česka. Zomrel víťaz ZOH v Nagane a bývalý tréner Trnavy!

Samuel Hlavaj, najlepší hráč zápasu za SR: "Čakali sme, že Nemcom dajú rozhodcovia viac presiloviek, ale nehnevám sa. Ukázali sme, že vieme hrať s každým. Mne sa takto chytá dobre, keď mám veľa práce. Kritická bola druhá tretina, Nemci mali viac tlaku."

Prečítajte si aj

Miloš Roman v súboji s Alexandrom Ehlom.Nemecký pohár 2023: Slovensko zvíťazilo v záverečnom vystúpení turnaja, ale trofej nezískalo
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články