Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Dávid Skokan sa vracia do hokejového kolotoča: Bude pôsobiť v ambicióznej organizácii

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Do štruktúr extraligového klubu HK Spišská Nová Ves vstúpil bývalý hokejový útočník Dávid Skokan. S vedením úradujúceho lídra najvyššej súťaže sa dohodol na práci trénera zručností v A-mužstve i asistenta pri dorastencoch. Klub o tom informoval na oficiálnej webovej stránke.
Dávid Skokan nastupuje na zápas.
Zdroj: HK Poprad - Daniel Laškody
Zdieľajte:

Odchovanec popradského hokeja nechával svoju budúcnosť otvorenú z dôvodu pretrvávajúcich zranení. Oznámenie o ukončení kariéry prišlo v závere októbra. Účastník dvoch majstrovstiev sveta (2014 a 2017) dlho bez práce neostal.

Prečítajte si aj

Kiviaho v drese Nových Zámkov.Henri Kiviaho stratil angažmán, jeho miesto zaujme niekdajší gólman Banskej Bystrice

"Rišo Rapáč ma v lete kontaktoval. Zisťoval, ako som na tom po zdravotnej stránke. Následne, keď si prečítal môj status z konca októbra, opäť sa mi ozval. Ponúkol mi dve pozície s tým, že chce so mnou pracovať do budúcnosti. Táto vízia i návrh sa mi veľmi páčili a vážim si to. S Richardom sa poznáme dlhé roky, keďže sme hrali spolu aj proti sebe. Oslovila ma klubová stratégia a v neposlednom rade aktuálne výsledky v najvyššej súťaži. Na Spiši chcem všetkým pomôcť svojím prístupom, zodpovednosťou a profesionalitou, ako som to robil v pozícii hráča," uviedol Dávid Skokan v rozhovore pre klubový web.

Prečítajte si aj

Hokejisti Slovana Bratislava.Veľké meno pre Slovan! Belasých posilní účastník olympiády v Pekingu

Jeho náplňou bude práca trénera zručností pri A-mužstve a s Róbertom Spišákom povedie v ďalšej fáze sezóny dorastencov, ktorý doteraz spolupracoval s dvojicou asistentov trénerov z extraligy Vladimírom Záborským i Martinom Salugom. Obaja už ale ostávajú len pri Vlastimilovi Wojnarovi.

Prečítajte si aj

Hokejka a puk. Ilustračný obrázok.Vážne zranenie vo Zvolene. Mladík skončil v sanitke, stretnutie ukončili

"V prvom rade som veľmi vďačný za túto príležitosť. Poznám pána trénera Spišáka, ktorý má za sebou pôsobiská či už v Poprade, Košiciach, alebo reprezentácii. Vždy som bol zástanca starších lodivodov a som rád, že začínam s takým skúseným odborníkom. Samozrejme, mám aj vlastné predstavy, ale bez disciplíny a tvrdej ruky to nejde. Budem sa snažiť vychovať čo najviac hokejistov pre A-mužstvo," dodal 34-ročný Skokan.

Prečítajte si aj

Ilustračný obrázok puku.Skrat v extralige. Hráč zaútočil na súpera nevídaným spôsobom, incident rieši disciplinárna komisia
Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články