Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

CHL: Ceman je šťastný z prístupu Košíc, kabína vraví o frustrujúcom konci, Mannheim poďakoval za súboj

KOŠICE - Hokejisti HC Košice nebodovali ani vo svojom poslednom zápase v Lige majstrov. V domácej Steel aréne podľahli nemeckému tímu Adler Mannheim 1:4 a ako jediní z 24 tímov súťaže nezískali ani bod. Zároveň predĺžili sériu prehier slovenských tímov v LM na 21 duelov. Slovenský majster prehral všetkých šesť zápasov a dosiahol v nich skóre 9:22. Mannheim mal už pred zápasov istú účasť v play off, do ktorej postúpilo 16 najlepších tímov súťaže.
Na snímke trénr HC Košice Dan Ceman.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Dan Ceman, tréner HC Košice: "Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas, páčil sa mi náš prístup k nemu. Bolo pre nás jednoduché motivovať sa na zápasy v Lige majstrov. Odohrali sme dobrú prvú tretinu, páčil sa mi aj náš výkon v hre piatich proti piatim. Mannheim má kvalitný tím a sme radi, že sme sa proti nemu prezentovali v dobrom svetle. Dnes nás položili vlastné presilovky. Keď v nich inkasujete góly, tak vás to vždy zabolí. Nepodarilo sa nám presadiť si určité veci, ktoré sme si natrénovali. Som šťastný z nášho prístupu, no teraz sa už musíme sústrediť na našu ligu."

Prečítajte si aj

CHL: Košice nastúpili proti Mannheimu bez štyroch hráčov a rozlúčili sa s Ligou majstrov

Johan Lundskog, tréner Adleru Mannheim: "V prvom rade ďakujem Danovi (Cemanovi) aj košickému klubu za dnešný zápas. Dnes sme hrali proti výbornému tímu. Skóre zápasu príliš neodzrkadľuje to, ako dnes Košice hrali a ako dopadli v tabuľke. My sme nemali dobrý štart do zápasu, no potom sa naši hráči správne naštartovali a dokázali sme odpovedať na tlak. Mali sme veľmi dobré oslabenia. Viete, že ak v sa ubránite oslabeniu a ešte v ňom skórujete, tak získate psychickú výhodu. Celkovo to bol náročný zápas. Som šťastný z výsledku, ktorý sme dosiahli."

Prečítajte si aj

HC Slovan prišiel o dvoch kľúčových hráčov, do Bratislavy prichádza náhrada zo Zemplína

Marek Bartánus, útočník a kapitán HC Košice: "Bol to trošku frustrujúci zápas s trpkou príchuťou. Chceli sme nadviazať na predošlé domáce zápasy, v ktorých sme boli konkurencieschopný súper a siahali sme po troch bodoch. Dnes sa nám to, žiaľ, nepodarilo. Je to pre nás frustrujúci koniec v Lige majstrov."

Prečítajte si aj

Nové Zámky prepúšťali: Slovenský hokejista končí po vzájomnej dohode

Mário Lunter, útočník HC Košice: "Začiatok zápasu sme mali dobrý, no v druhej tretine sme mali presilovky, ktoré rozhodli. Mali sme v nich dať nejaké góly, no potom sme už otvorili hru a napokon iba doťahovali skóre. Verím, že zápasy v Lige majstrov nás môžu iba posunúť."

Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články