Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

NHL chce usporiadať alternatívu Svetového pohára: Ako by mohol vyzerať turnaj?

NEW YORK - Zámorská hokejová NHL a hráčska asociácia (NHLPA) plánujú zorganizovať "zmenšený" Svetový pohár vo februári 2025. Zástupca komisára NHL Bill Daly neuviedol konkrétne detaily o prestížnom podujatí, no podľa neho nepôjde o tradičný turnaj s ôsmimi národnými tímami počas šestnástich dní.
Svetový pohár v hokeji.
Zdroj: archív
Zdieľajte:

"Zameriavame sa na alternatívny typ turnaja, ktorý využíva jedinečný medzinárodný charakter nášho športu. Pracujeme s hráčskou asociáciou, aby sme naplánovali turnaj, ktorý sa môže uskutočniť vo februári 2025," citovala Dalyho agentúra AP.

Prečítajte si aj

Fy gd gfxgr dv xc fgxsfd vsef.Extraliga vstupuje do 31. ročníka, nováčik vyzve majstra + PREHĽAD prestupov

Svetový pohár sa mal pôvodne uskutočniť vo februári 2024, ale vojna na Ukrajine a výhrady niektorých federácií voči účasti ruských hráčov patrili medzi problémy, ktoré tento plán zmarili. Cieľom je tak rok 2025, uskutočnil by sa tak rok pre ZOH v Taliansku.

Prečítajte si aj

Mičkov bude hosťovať.Hviezda posledného draftu je v problémoch: Jeho klub ho posiela na hosťovanie

Zatiaľ naposledy sa konal v septembri 2016. Víťazom sa stala Kanada, ktorá vo finále zdolala Tím Európy 3:1 a 2:1. Bol to v poradí tretí ročník reprezentačného turnaja za účasti najväčších hviezd z NHL po podujatiach v rokoch 1996 a 2004, ktoré sa takisto konali pred štartom sezóny. Predchodcom SP bol Kanadský pohár, ktorý sa uskutočnil v minulosti päťkrát.

Prečítajte si aj

Xfcj ghjk vj yexz tfcj.JOJ ŠPORT Slovenský pohár: Masnica umlčal favorita, Záhoráci nemali šancu proti špičkovému súperovi

Daly uviedol, že prípravy na Svetový pohár prebiehajú súčasne s rokovaniami o účasti hráčov NHL na ZOH v roku 2026. Vedenie zámorskej profiligy a hokejisti sa v predchádzajúcom predĺžení kolektívnej zmluvy dohodli na účasti, ale čaká sa na dohodu s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) a Medzinárodnou hokejovou federáciou (IIHF). Zástupca komisára by chcel mať jasno v situácii začiatkom budúceho roka. Hráči z NHL sa predstavili na ZOH naposledy v roku 2014 v ruskom Soči.

Prečítajte si aj

Sd fsgb dfb dyfb dfnfhmn.Bubela nebude hrať za Považskú Bystricu, dostal šancu od extraligového medailistu

"Dúfame, že sa dostaneme na akýsi pravidelný scenár striedania. Podľa neho by sme mali Svetový pohár v roku 2028, ZOH v roku 2030, Svetový pohár v roku 2032, ZOH v roku 2034," konštatoval Daly.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články