window.googletag = window.googletag || { cmd: [] }; window.googletag.cmd.push(function () { window.googletag.pubads().enableSingleRequest(); window.googletag.pubads().disableInitialLoad(); }); Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Miklík: Konečne sme všetci spokojní

Slovenskí hokejoví reprezentanti vybojovali na MS v Minsku prvé víťazstvo. V dôležitom zápase A-skupiny zdolali Nórsko 5:2 a udržali sa v boji o účasť vo štvrťfinále.
Zdroj: tasr
Zdieľajte:

Hlasy:

Vladimír Vůjtek, tréner SR (zdroj: RTVS): "Spadol nám kameň zo srdca. Dobrý hokej sme hrali od začiatku turnaja až na jedenásť minút tretej tretiny s Francúzskom. Body nám doteraz unikali a sme radi, že dnes sme ich konečne získali. Podarilo sa nám oživiť formáciu Miklík - Mikúš - Tatar, ktorá bodovala už pred dvoma rokmi v Helsinkách. Práve oni dali tri góly, dvoma sa k nim pridal Nagy. Po druhej tretine však musel odstúpiť z hry Marek Hrivík, ktorý pre chorobu nastúpil so sebazaprením."

Ladislav Nagy, dvojgólový strelec SR (zdroj: RTVS): "Povedali sme si, že v tretej tretine sa nestiahneme, pôjdeme do nich a budeme hrať hokej. Konečne sa nám podarilo zvíťaziť. Vedeli sme, že všetko je len o korčuľovaní. Som rád, že to padá aj mne, hoci je úplne jedno, kto dá gól. Musíme zabojovať aj proti Švédom, ako by to bol náš posledný zápas na turnaji."

Martin Marinčin, obranca SR (zdroj: RTVS): "Konečne sme hrali náš hokej. Korčuľovali sme, strieľali a padlo nám to tam. Povzbudili sme sa v kabíne aj pred treťou tretinou. Vedeli sme, že už to musíme dotiahnuť do víťazného konca."

Michel Miklík, útočník SR, v zápase 1+2 (zdroj: RTVS): "Konečne sme všetci spokojní. Prelomili sme negatívnu sériu a dúfam, že sebavedomie aj nálada teraz pôjde hore. V zápase sme mali veľkú početnosť streľby. Snažili sme sa skutočne zakončovať z každej možnej pozície a svoje príležitosti sme premenili na góly."

Marek Ďaloga, obranca SR, v zápase 0+2 (zdroj: RTVS): "Zdôraznili sme si, že tretie tretiny nám nevychádzajú. Dnes sme k tomu pristúpili tak, ako sme mali. Hrali sme zodpovedne zozadu a vyšlo to. Vedeli sme, že Nóri majú zápas v nohách a práve preto sme nechceli poľaviť. Zvládli sme to."

Ján Laco, v zápase 0+1 (zdroj: RTVS): "Odľahlo mi. Po troch zápasoch a jednom získanom bode z nich sú tieto tri zlaté. Veľmi nám to pomohlo. Podarilo sa nám dať pekné góly, pomohlo nám aj šťastie. Stále sme chceli hrať svoju hru, obetavosť bola veľká a som rád, že máme z dnešného stretnutia tri body. Ešte nič nekončí, no musíme bojovať ďalej."

Roy Johansen, tréner Nórska: "Gratulujem Slovákom k víťazstvu, dnes boli lepším tímom a zaslúžili si tri body. Bol to tvrdý boj, v prvej tretine sme ešte súperovi stačili, potom sa prejavila na našich hráčoch únava po utorkovom náročnom zápase so Švédskom. Od druhej tretiny sme už neboli schopní súperovi pohybovo sa vyrovnať, tam sme zápas stratili."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články