Sersen dostal zákaz na dnešné stretnutie

KHL
Obranca Slovana Bratislava Michal Sersen si nezahrá v piatkovom domácom dueli Kontinentálnej hokejovej ligy proti Salavatu Julajev Ufa.

Športovo-disciplinárna komisia súťaže mu zastavila činnosť na jedno stretnutie obrancovi belasých Michalovi Sersenovi za zákrok na Nigela Dawesa v stredajšom víťaznom zápase s Barysom Astana (3:2). Informovala o tom oficiálna webstránka KHL.

Ligová disciplinárka prehodnotila Sersenov faul na Dawesa v závere druhej tretiny, za ktorý dostal domáci zadák od rozhodcov dvojminútový trest. Na základe iniciatívy komisie rozhodcov prekvalifikovala sankciu z úderu lakťom na podrazenie s následným zranením a udelila mu trest na 5 minút plus do konca stretnutia. Pre Sersena to bol druhý trest DKZ v tejto sezóne a disciplinárka mu tak dala automatickú stopku na ďalší zápas.