Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Komunikácia medzi hráčmi a rozhodcami? Obidve strany by si mali dať na to pozor, vraví smutný líder Košíc

POPRAD - Úradujúci slovenský šampión HC Košice nesmel chýbať na Tatranskom pohári v Poprade. Pre Oceliarov je tento druhý najstarší turnaj v Európe stále vhodným doplnením prípravy a v tejto sezóne najmä kvôli tomu, že o pár dní vojdú do prestížnej a nabitej skupinovej fázy Ligy majstrov.
Zdroj: 45529
Zdieľajte:

Košickí hokejisti sa pred vycestovaním pod Tatry naladili dvomi letnými úspechmi s Humenným a Spišskou Novou Vsou. Dokonca aj premiéru na ľade Kamzíkov ozdobili o cenný úlovok, keď porazili mužstvo fínskej najvyššej súťaže SaiPa Lappeenranta 3:2.

Prečítajte si aj

Ruský Nižnekamsk predstavil novica na súpiske. Naposledy bojoval za Prešov

"Samozrejme, mrzí nás, že sme nezískali pohár. Chceme vyhrať každý zápas a myslím si, že máme na to mužstvo. Doplatili sme však na oslabenia. Týmto sme Popradčanov nakopli. Teraz už s tým nič neurobíme. Ideme ďalej," odfúkol si smutný kapitán košického kádra Michal Chovan, ktorý hodnotil prehraté finále v pomere 2:4. Hostitelia podliehali väčšej rekonštrukcii kabíny. Víkend pod Tatrami viac-menej ukázal, že vedenie klubu malo šťastnú ruku pri legionároch, ktorí nechýbali pri gólových okamihoch. "Do turnaja sme išli s myšlienkou čo najlepšie ho odohrať. Myslím si, že sme v sobotu hrali lepší hokej proti Třincu. S Košicami to bol slabší začiatok, ale chytili sme sa v presilovkách, a potom sa to rozbehlo," neskrýval pomalší štart do boja o trofej domáci srdciar Patrik Svitana.

Prečítajte si aj

Popradčania ovládli domáci turnaj.Tatranský pohár 2023: Poprad v emotívnom finále pretlačil Košice, Třinec sa teší z bronzu

Jedna časť prípravných stretnutí sa pre zverencov kanadského trénera Dana Cemana ukončila. Záverečný augustový deň už bude patriť ešte kvalitatívne vyššiemu stupňu hokeja. Slovenský majster sa vo večerných hodinách predstaví vo švajčiarskom Biele v rámci CHL. "Duely Tatranského pohára mali dobrú úroveň. Vždy však musíme pracovať na sto percent. Škoda len toho konečného výsledku," konštatoval Chovan. V Poprade potrebujú zabudnúť na minuloročnú sezónu, ktorá dopadla naozaj katastrofálne. Leto sa ale javí veľmi pozitívne, a to vzhľadom na predvedené výkony. Koniec-koncov, Kamzíci získali dve mimoriadne cenné čiarky, nakoľko na ich štíte ostalo duo obhajcov titulu.

Prečítajte si aj

Dgfh gftthf ghchg f.Hossa mal slzy na krajíčku, svetové hviezdy mu poďakovali za účasť. Do rozlúčky zasiahla tragická správa

"Stále je to príprava, ale, samozrejme, takéto úspechy nám môžu zdvihnúť sebavedomie. Finále sme mali vo svojich rukách a Košičania boli ku koncu trochu agresívnejší. My sme im však nepodľahli, a to bol základ výhry," pridal na okraj zdolania veľkého rivala Svitana v súvislosti s tým, že sa medzi mantinelmi s pribúdajúcim časom iskrilo. Série osobných súbojov vyústili do bitky Huntera Fejesa s Dominikom Jendekom, ktorý sa nezľakol košického legionára a zhodil rukavice. "Možno to boli fauly a možno nie. Avšak ak to mám povedať za seba, komunikácia medzi hráčmi a rozhodcami musí byť na nejakej úrovni. Obidve strany by sme si mali na to dávať pozor. Jednoducho sa musíme baviť ako ľudia, a to je celé," doplnil kapitán Košíc, ktorý v jednom momente inkasoval menší trest za nešportové správanie súbežne s presným zásahom Svitanu na 3:1.

Prečítajte si aj

Popradské šťuky opäť vysoko produktívne, Prešov aj Humenné zlyhali v Poľsku

Od roku 2020 je to druhý pohár, ktorý si uložia Popradčania do vitríny. "Cesta je skutočne náročná a ročník dlhý. Uvidíme, čo nám prinesú prvé týždne sezóny, no určite nechceme chýbať na horných priečkach," pousmial sa bývalý popradský kapitán pri odľahčenej otázke, či sa začala sezóna vybojovaním pohára a či aj týmto štýlom bude uzavretá. Majstrovská kabína Košíc sa nerozpadla. Funkcionári našli spoločnú reč so sedemnástimi jednotlivcami. "Máme silu a tvorí sa dobrý kolektív. Vždy to opakujem, že sme aprílový titul vybojovali na základe partie. Kvalita nám nechýba, chalani sú povahovo správni a verím, že pôjdeme čo najvyššie, ale na úvod musíme začať od zápasu k zápasu," pokúsil sa odhadnúť košické ciele pred sezónou 2023/24 Michal Chovan.

Prečítajte si aj

Gbx bhx gbxfg hfch frd fcg gfnfh.Tradičný účastník seniorských MS je v problémoch. Hrozí katastrofický scenár?

A ako vidí svoje mužstvo líder Kamzíkov? "Vymenili sme značnú časť chalanov. Tím si na seba ešte stále zvyká. Verím, že si napokon sadne tak, že to bude úspešné," uzavrel Svitana.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: hokejovysvet.sk

Diskusia

Podobné články