Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Do reprezentácie sa vracia Graňák s Ružičkom

Vladimír Vůjtek berie na Arosa Challenge 2014 6 hráčov z KHL, do reprezentácie sa vrátili Graňák a Ružička.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Šesť hráčov z KHL figuruje v nominácii trénera slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimíra Vůjteka na Arosa Challenge 2014 vo švajčiarskej Arose (19.-21. decembra). Po dlhšom čase sa do národného dresu vrátili obranca Dominik Graňák a útočník Štefan Ružička.

Na druhú reprezentačnú akciu v sezóne zobral kouč dokopy 24 hráčov - dvoch brankárov, deväť obrancov a 13 útočníkov. "Na tento turnaj už máme k dispozícii aj niektorých skúsenejších hráčov. Sme radi, že sa nám vrátil do zostavy Dominik Graňák, ktorý dlho laboroval s chorobu a teraz už hráva vo Švédsku. Hrá dobre a má záujem reprezentovať Slovensko. V nominácii chýba Ján Laco, ktorý sa ospravedlnil z rodinných dôvodov. V tomto termíne za ním do Astany príde rodina, ktorú už veľmi dlho nevidel. V klube chytá dosť a dobre, máme ho odskúšaného, takže dáme šancu ďalším. Pre zranenia nemôžu ísť Ivan Švarný a Martin Bakoš," uviedol Vůjtek.

Do kádra už prišli hráči slovenského účastníka KHL Slovana Bratislava, ktorí na prvej reprezentačnej akcii chýbali. Pre predsezónnu dohodu medzi klubom a národným tímom ale v Arose nastúpia iba traja - obrancovia Martin Štajnoch a Tomáš Starosta, takisto útočník Štefan Ružička. "Veríme, že sa dostanú do iného prostredia, iného kolektívu, zabudnú na každodenné problémy v klube a podajú čo najlepší výkon. Ružička je hráč, ktorý je v najlepších rokoch a chceme mu dať ďalšiu šancu."

Jediným nováčikom v kádri je Radovan Puliš z HKM Zvolen. "Presadzuje sa v extralige, je vysoko v kanadskom bodovaní, má iba 23 rokov. Na prípravných turnajoch ideme cestou skúšať mladých hráčov, preto sme teraz vsadili naňho," uviedol Vůjtek a tým aj ozrejmil, prečo v kádri nie sú skúsení Branko Radivojevič, Marcel Hossa či Milan Jurčina. "Keď ich zavoláme, tak až do záverečnej prípravy," dodal.

Najskúsenejší v kádri sú obrancovia Graňák a Starosta, ktorí by sa mali podeliť o kapitánsku pásku. Najvyššiu slovenskú súťaž budú zastupovať traja hráči.

Prvým súperom Slovákov na turnaji bude výber Bieloruska, s ktorým si zmerajú sily v piatok 19. decembra o 16.15 h. Nasledujúci deň vyzvú Vůjtekovi zverenci vo finále alebo v boji o 3. miesto buď Švajčiarsko alebo Nórsko. Zraz je naplánovaný na utorok 16. decembra, reprezentanti zamiera do Švajčiarska o dva dni neskôr. "Chceme tam uspieť, hlavne chceme vyhrať prvý zápas a potom si zahrať vo finále," dodal hlavný tréner.

Vůjtekovi zverenci vlani v Arose obsadili predposledné tretie miesto, keď prehrali s Bieloruskom 1:2 a v druhom zápase zdolali Nórsko 4:2.

Nominácia SR na Arosa Challenge 2014:

brankári: Július Hudáček (Örebro/Švéd.), Marek Čiliak (Kometa Brno/ČR)

obrancovia: Peter Čerešňák (HC Vítkovice/ČR), Marek Ďaloga (Sparta Praha/ČR), Dominik Graňák (Linköping/Švéd.), Adam Jánošík (HC Košice), Juraj Mikuš (Sparta Praha/ČR), Peter Mikuš (Hradec Králové/ČR), Karol Sloboda (Lada Togliatti/Rus., KHL), Tomáš Starosta, Martin Štajnoch (obaja Slovan Bratislava/KHL)

útočníci: Lukáš Cingeľ (Sparta Praha/ČR), Vladimír Dravecký (HC Oceláři Třinec/ČR), Marcel Haščák (Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Adam Lapšanský (HC Košice), Patrik Lušňák (Junosť Minsk/Bielorus.), Tomáš Marcinko (HC Pardubice/ČR), Michel Miklík (Amur Chabarovsk, Rus./KHL), Radovan Puliš (HKM Zvolen), Roman Rác (HC Olomouc/ČR), Štefan Ružička (Slovan Bratislava/KHL), Ján Sýkora (HC Plzeň/ČR), Radoslav Tybor (HC Pardubice/ČR), Marek Viedenský (HPK Hämmeenlinna/Fín.)

náhradníci:

brankár: Branislav Konrád (Dukla Trenčín)

obrancovia: Oldřich Kotvan (HC Zlín), Lukáš Kozák (Dukla Trenčín)

útočníci: Milan Kytnár (Banská Bystrica), Andrej Šťastný (Slovan Bratislava/KHL), Michael Vandas (HC Vítkovice/ČR)

Program turnaja:

piatok 19. decembra: SR - Bielorusko (16.15 h)

sobota 20. decembra: SR - Švajčiarsko/Nórsko (16.15/20.15)

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články