Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slovan do konca roka bez Backlunda a Mihálika, klub zháňa nového brankára

KHL
HC Slovan Bratislava prišiel v nepravý čas o gólmana Johana Backlunda a obrancu Vladimíra Mihalika.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Tréner hokejistov Slovana Bratislava Petri Matikainen sa bude musieť minimálne do konca roka zaobísť bez brankárskej jednotky Johana Backlunda. Tridsaťtriročného Švéda trápi svalové zranenie, informovala oficiálna webstránka účastníka KHL.

Backlund, ktorý si v doterajšom priebehu sezóny pripísal 22 štartov za Slovan, si poranil sval na nohe 29. novembra počas predĺženia zápasu s Atlantom Mytišči (2:1 sn). Duel so sebazaprením dochytal a doviedol ho do víťazstva v nájazdoch, v ďalších dueloch sa však už v bránke "belasých" neobjavil. Podľa lekárov sa Backlund v tomto kalendárnom roku medzi žrde už s určitosťou nepostaví. Vedenie klubu sa preto snaží k Jaroslavovi Janusovi získať v kľúčovej časti sezóny ešte jedného kvalitného brankára. Backlund priviedol Slovan v prebiehajúcej sezóne k siedmim víťazstvám, pričom dosiahol úspešnosť zásahov 90,7 percenta a priemer 2,22 gólu na zápas.

Druhým hráčom Slovana, ktorý podľa slov lekárov nezasiahne do hry do konca roka 2014, je obranca Vladimír Mihálik. Robustného beka trafil rovnako v domácom zápase s Mytišči puk priamo do tváre a spôsobil mu nepríjemné zranenie pod okom, ktoré mu museli lekári zašiť niekoľkými stehmi. Jeho zranenie prišlo v čase, keď Mihálik stabilizoval svoju výkonnosť a patril k najmenej chybujúcim obrancom Slovana.

V dueli proti Metallurgu Novokuzneck, ktorý Slovan vyhral vysoko 5:0, utrpel zranenie v dolnej časti tela útočník Ladislav Nagy. Najproduktívnejší hráč mužstva síce odcestoval s tímom na šiesty trip sezóny, no odohral len časť duelu v Soči. Zranenie Nagya však nie je vážnejšieho charakteru a späť na ľade by sa mohol objaviť už v úvodnej štvorzápasovej domácej decembrovej sérii.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články