Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Spartak Moskva budú finančne dotovať bývalí akcionári Leva Praha

KHL
Len pred začiatkom tejto sezóny sa Lev Praha odhlásil zo súťaže kvôli zlému finančnému stavu a už dnes je isté, že jeho bývalí akcionári budú svoje peniaze tlačiť do vracajúceho sa mužstva Spartaka Moskva.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Ruský hokejový klub Spartak Moskva, ktorý sa od budúcej sezóny opäť stane súčasťou KHL, budú financovať bývalí investori organizácie Lev Praha. V nedeľu o tom informovala ruská tlačová agentúra TASS, podľa ktorej by mal byť moskovský klub "dobre zásobený financiami".

Spartak sa po uplynulej sezóne neprihlásil do prebiehajúceho ročníka nadnárodnej súťaže kvôli pretrvávajúcim finančným problémom. Už v septembri tohto roka sa však klub opäť postavil na nohy, čo potvrdil predseda predstavenstva KHL Gennadij Timčenko. Návrat Spartaka podporil aj prezident Dmitrij Černyšenko, ktorý nastolil novú politiku rozvoja súťaže. Podľa nej by mali hrať KHL len domáce kluby s bohatou históriou a renomované zahraničné bašty. Na základe tohto rozhodnutia nepočíta vedenie od budúceho ročníka s Medveščakom Záhreb, od sezóny 2016/2017 by sa mal naopak pripojiť ďalší stroskotaný klub Krídla Sovietov.

Na financovaní Spartaka Moskva sa budú podieľať okrem akcionárov Leva Praha aj jeho bývalí partneri či jedna z veľkých ruských investičných spoločností. Rozpočet klubu by mal byť nad súčasným priemerom ligy. Návrat klubu na hokejovú mapu sa bude konať 13. decembra, jeho prezidentom by sa mala stať ruská hokejová legenda Alexander Jakušev.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články