Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2023: Po zisku cenného bronzového kovu nastali problémy. Na Lotyšsko bolo podané trestné oznámenie

TAMPERE - Lotyšská hokejová reprezentácia čelí trestnému oznámeniu za logo stávkovej spoločnosti Olybet, ktoré mala na dresoch počas MS v hokeji. Záverečné dva zápasy odohrali vo Fínsku, kde má monopol na ponúkanie, prevádzkovanie a propagáciu stávkovania a hazardu štátna spoločnosť Veikkaus. Lotyšsko obsadilo senzačné tretie miesto a získalo prvý cenný kov v histórii.
Gxdf gdxf xdf bdxv dy.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

Lotyši mali inkriminované logo na rukávoch počas celého šampionátu, úvodných osem zápasov však absolvovali v domácej Rige. V semifinále prehrali s Kanadou 2:4, bronz vybojovali po triumfe 4:3 pp nad USA. Podľa trestného oznámenia mali porušiť lotériový zákon.

Prečítajte si aj

Extraligový Poprad oznámil dvanásť podpísaných kontraktov

"Lotyšský národný tím mal na dresoch reklamu, ktorá nebola tunajšia. Niekto mal pocit, že by polícia mala vyšetrovať potenciálny trestný čin. Polícia vec zaznamenala a zahájila predbežné vyšetrovanie. Nič viac sa v tejto veci zatiaľ nedeje," uviedol policajný komisár Arto Partanen pre fínske médiá.

Prečítajte si aj

Brankár Adam Húska sa rozhodol pre mecenáša na nasledujúci ročník

Veikkaus investuje zisky do športu, vedy, umenia, mládeže či zdravotníctva. "Takéto trestné oznámenie sme obdržali prvýkrát. Viac vám povieme v najbližších týždňoch a mesiacoch, tento prípad nie je prioritou," dodal Partanen.

Prečítajte si aj

Yxdgbhxf nhhxgc jgh hxfcfcg.MS 2023: Vybavené! Slovensko má pre šampionát v Česku dejisko aj súperov
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články