Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

MS 2023: Slováci tŕpli do posledných sekúnd, tréner Pardavý vie, čo treba zlepšiť

RIGA - Slovenskí hokejisti zvíťazili nad Slovinskom 1:0 v nedeľňajšom zápase základnej B-skupiny na MS v Rige. Jediný gól duelu strelil v 21. minúte Richard Pánik. Slováci si víťazstvom udržali šancu na postup do štvrťfinále. Pre Slovincov znamená prehra definitívnu istotu zostupu do A-skupiny I. divízie MS.
Hráči Slovenska porazili Slovinsko.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

hlasy (zdroj: RTVS a TASR):
František Gajdoš, obranca SR: "Bol to ťažký zápas, tŕpli sme do posledných sekúnd. Ale chyba bola, že sme nepremenili šance, ktoré sme mali. Ak by sme z toho dali góly, bolo by to oveľa pokojnejšie."

Prečítajte si aj

Slováci oslavujú gól proti SVN.MS 2023: Slovensko sníva o play-off, Slovinsko opúšťa najvyššiu kategóriu


Ján Pardavý, tréner SR: "Bol to ťažký zápas, ktorý sme zvládli výsledkovo, ale herne sme sa trápili. V prvej tretine sme mali prevahu, ale ťažko sme sa presadzovali. Šance, ktoré sme si vytvorili v druhej tretine, sme riešili zle. Mohli sme v nej odskočiť na rozdiel dvoch gólov. Tretia tretina bola o mentálnej stránke. Slovinci hrali "o život" a my o nádej na postup a bolo to vidieť na oboch tímoch. Čakali sme na chybu Slovincov, aby sme sa prípadným gólom upokojili, no to sa nestalo a až do konca to bolo dramatické. Brankár Škorvánek bol dnes fantastický. Hráčom ukazujeme videá a presviedčame ich, aby v šanciach boli sebeckejší a aby to vzali na seba a strieľali. Hovoríme im o tom, že každá strela môže byť nebezpečná a určite je lepšia než pokazená prihrávka."

Prečítajte si aj

Člen Rady IIHF: Slovenský hokej sa nemôže trieštiť


Stanislav Škorvánek, brankár SR: "Pred veľkou šancou Slovincov v závere do mňa išiel hráč a ja som sa potom musel vrátiť do pozície. Našťastie som si z toho nedal vlastný gól ako proti Čechom. Bol to ťažký zápas, no počítajú sa tri body."

Prečítajte si aj

Do Popradu prichádza kanadská produktivita: Takmer každý rok si drží priemer bodu na zápas


Peter Cehlárik, útočník SR: "Začiatok zápasu bol z našej strany naozaj dobrý, súpera sme dostávali pod tlak. Druhá tretina nás stála viac síl, ale celkovo to bol dobrý tímový výkon. Stano (Škorvánek) odchytal výborný zápas. Vedeli sme, že na konci budú mať Slovinci tlak a bolo len na nás, ako to ustojíme."

Prečítajte si aj

MS 2023: Na Slovincov dvaja hore, dvaja dole, Pardavý: Všetko chceme vyhrať, a potom pozerať tabuľku


Mário Grman, obranca SR: "Hlavné je, že sme získali tri body. Často sme si to komplikovali. Bolo to hlavne o našich chybách a o tom, čo sme my dovolili súperovi. Nemohli sme si pripustiť tlak, ktorý vyplýval z potreby víťazstva. Teraz sa sústredíme na svoj zápas. Vieme, že v ňom potrebujeme získať tri body."

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články