Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Najtrestanejší hráč sa už nepostaví na ľad. Bitkár NHL skončil

NEW YORK - Kanadský hokejový obranca Mark Borowiecki ukončil vo veku 33 rokov hráčsku kariéru. V NHL odohral celkovo 468 zápasov, v ktorých sa prezentoval dôrazným štýlom hry, pričom dvakrát bol najtrestanejší hráč základnej časti. Posledný zápas odohral 23. októbra 2022, odvtedy chýbal v zostave Nashvillu pre zranenie.
Bitka v zápase NHL v Prahe.
Zdroj: TASR/AP
Zdieľajte:

V roku 2008 ho zo 139. miesta draftovala Ottawa, z ktorej aj pochádza, a v jej organizácii pôsobil do septembra 2020. Následne podpísal zmluvu s Nashvillom. V základnej časti NHL odohral 458 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 15 gólov, 41 asistencií a 848 trestných minút. V 10 zápasoch play off nebodoval a nazbieral v nich štyri menšie tresty.

Prečítajte si aj

Ygxhf hfc jg gxfrs gd gdge.Deviata sezóna v KHL. Slovenský hokejista nehodlá zmeniť súťaž

"Môj kamarát, ktorý hral dlhé roky v NHL, sa ma raz spýtal na to, čo chcem aby bol môj odkaz v NHL. Povedal mi, že to, aby si ma pamätali ako dobrého človeka a spoluhráča bude oveľa dôležitejšie než kanadské body a iné úspechy. Veľmi sa teším na novú kapitolu v hokejovom živote a teším sa, že budem mať príležitosť pomôcť v hokejovom raste iným hráčom," uviedol Borowiecki.

Prečítajte si aj

Gc fb xc g gf gf nknk f fysdfg bcxg.MS 2023: Reprezentáciu opustia ešte tri mená. Šatan ide volať skúsenému borcovi

Prečítajte si aj

Xchn cgvm hcg xhfc.Extraligové kluby predstavili návrhy SZĽH. Boli by sme radi, ak by táto dohoda kopírovala všetky vyspelé hokejové ligy
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články