Petrohrad si z chuti zastrieľal, česť Amuru zachraňoval Miklík

KHL dnes mala na programe jediný zápas, do ktorého zasiahla slovenská enkláva z Amuru Chabarovsk. Ten sa predstavil na ľade SKA Petrohradu.

Ani gól Michela Miklíka nestačil Amuru Chabarovsk v utorňajšom zápase KHL na ľade SKA Petrohrad. Slovenský reprezentant sa po asistencii krajana Marcela Haščáka zapísal do streleckej listiny v 37. minúte, keď korigoval na 1:4. Domáci pridali v záverenčj tretine ešte tri presné zásahy a mužstvo z Ďalekého východu deklasovali 7:1. V zostave hostí nastúpil aj tretí Slovák Rastislav Špirko.

Petrohrad si upevnil druhú priečku v tabuľke Západnej konferencie, na vedúci CSKA Moskva stráca len jeden bod.

SKA Petrohrad - Amur Chabarovsk 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)

Góly: 1. Ericsson, 4. Červenka, 26. Kovaľčuk, 30. Burdasov, 47. Ericsson, 50. Šipačov, 53. Thoresen - 37. MIKLÍK (HAŠČÁK)