Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

IIHF rozhodla o osude Ruska a Bieloruska

ZÜRICH - Rusko a Bielorusko sa nemôžu zúčastniť na turnajoch Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) ani v sezóne 2023/24. Na stredajšom zasadnutí o tom rozhodla Rada federácie.
Gp xdkpbhx kfô hc ,ô-xfh xjc kvvlcl.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

IIHF tak predĺžila zákaz štartu ruských a bieloruských národných tímov aj ich klubových zástupcov vo svojich súťažiach. Ten platí od začiatku vojenskej invázie na Ukrajinu od februára 2022.

Prečítajte si aj

Ghx fchj cgv htfcgdgxftcr cgvgh.Séria medzi Michalovcami a Slovanom sa vyostruje: Belasí sa musia popasovať s nepríjemným problémom

"Rada IIHF na svojom riadnom zasadnutí zhodnotila aktuálne bezpečnostné riziká spojené s opätovným začlenením ruských a bieloruských národných a klubových tímov do svojich súťaží. Na základe podrobného hodnotenia rizík od renomovanej spoločnosti, ktorá sa špecializuje na vyhodnotenie rizík v dôsledku globálnych udalostí, Rada IIHF rozhodla, že stále nie je bezpečné zaradiť tímy oboch krajín do svojich súťaží, a že to nebude bezpečné ani v nasledujúcej sezóne 2023/24," píše sa v stanovisku IIHF.

Prečítajte si aj

Mrázik strelil Nemcom dva góly.Michal Mrázik znovu mení adresu

Tohtoročné MS elitnej kategórie sa uskutočnia vo fínskom Tampere a v lotyšskej Rige namiesto pôvodného dejiska Petrohradu, o rok sa svetový šampionát koná v Prahe a v Ostrave. Rusko prišlo aj o organizáciu juniorských MS, ktoré sa mali pôvodne konať na prelome rokov v Novosibirsku a Omsku.

Prečítajte si aj

Samuel Ivanic Samuel Ivanic.Zo Švédska k protinožcom: Slovenský hokejista kývol na netradičnú ponuku

"Ešte je príliš skoro, je tam príliš veľa rizík," uviedol vo videu prezident IIHF Luc Tardif, ktorý dodal, že federácia sa musí na budúci rok rozhodnúť, či umožní Rusku a Bielorusku zúčastniť sa na kvalifikáciách a aj na samotných hokejových turnajoch na zimných olympijských hrách 2026 v Miláne a Cortine d’Ampezzo.

Zdieľajte:
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články