TEL: Spišiaci doma padli, Banská Bystrica vyhnala Melicherčíka z brány

SPIŠSKÁ NOVÁ VES - Hokejisti Banskej Bystrice triumfovali v treťom štvrťfinálovom stretnutí play off Tipos extraligy na ľade Spišskej Novej Vsi 5:2. V sérii hranej na štyri víťazstvá sa dostali do vedenia 2:1. Štvrtý duel je na programe už v pondelok 20. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.
Zdroj: 44649

Banská Bystrica začala v prvej tretine lepšie, keď po dvoch góloch Dávida Šoltésa viedla 2:0. Domáci však v 18. minúte znížili po zakončení Dalibora Bortňáka. Na začiatku druhej časti využili hostia vďaka Rastislavovi Gašparovi presilovú hru a dostali sa opäť do dvojgólového vedenia. Spišiaci za krátko znížili po teči kapitána Branislava Rapáča na 2:3. Bystrica však pridala v druhej tretine ešte dva góly, keď sa najprv presadil Kristoff Kontos a potom Alex Tamáši.

VIDEO Primitívny zákrok na Slovane. Pôjde sa vyzliecť, dobre? Ďakujem, odstavil hlavný rozhodca Richarda Kapuša

VIDEO Fantastické sólo Mešára, Slovák preukázal hokejovú genialitu

VIDEO Komentátor išiel zošalieť. Adam Gajan predviedol zákrok roka

HK GROTTO Spišská Nová Ves – HC '05 Banská Bystrica 2:5 (1:2, 1:3, 0:0)
Góly:
18. Bortňák (Vandas), 27. Rapáč (Valach, Ulander) – 12. Šoltés (Ryczek, Kontos), 16. Šoltés (Ďatelinka, Kontos), 25. Gašpar (Bíreš, Bačik), 33. Kontos (Watling, Šoltés), 35. Tamáši (Gašpar, Kojo). Rozhodovali: D. Konc st., Stano – Stanzel, Jedlička, vylúčení: 6:2 na 2 min, navyše Belluš (Spišská Nová Ves) 10 min za nešportové správanie sa, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 4500 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík (35. Surák) – Ouellet-Beaudry, Romaňák, Ališauskas, Malina, Valach, Groch, Ulander – Rapáč, Bortňák, Vandas – Verbeek, Kerbashian, Majdan – LaPorte, Nellis, Réway – Belluš, Vartovník, Džugan
Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Ďatelinka, Cormier – Šoltés, Kontos, Watling – Gašpar, Tamáši, Výhonský – Urbánek, Bíreš, Sukeľ – Gabor, Sojka, Kabáč