Šláger v Helsinkách pre Kazaň, Soči so šiestou výhrou v rade

Prinášame vám výsledkový servis z dnešnej ponuky zápasov Kontinentálnej hokejovej ligy!

Hokejisti Avangardu Omsk zvíťazili v pondelkovom zápase KHL nad Admiralom Vladivostok 4:3. Domáci viedli v 28. minúte už 3:0, Vladivostok však zbrane nezložil a do konca druhej tretiny ešte vyrovnal. Víťazný gól Avangardu napokon strelil v 53. minúte Chad Kolarik a pre svoj tím tak zariadil druhý triumf v rade.

Negatívnu sériu so siedmimi prehrami v rade ťahá Astana, keď na ľade Salavatu Julajev Ufa podľahla 2:3. V bránke hostí dostal opäť priestor slovenský reprezentant Ján Laco, ktorý zlikvidoval 21 streleckých pokusov súpera.

O víťazstvo Soči nad Čerepovcom 3:2 rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom v zápase fínsky útočník Max Wärn. Nováčik KHL vyhral svoj 12. zápas v sezóne a posunul sa priebežne na 9. miesto Západnej konferencie.

Fínsky Jokerit Helsinki prehral na domácom ľade s Ak Bars Kazaň 2:4 a tím z Tatarstanu sa vďaka zisku troch bodov dostal na čelo Východnej konferencie. Jokerit je na západe tretí. Dinamo Moskva si upevnilo štvrtú priečku na západe, keď doma zdolalo Nižnij Novgorod 5:3. Dva góly strelil lotyšský útočník Kaspars Daugavinš. V súboji dvoch tímov zo Západnej konferencie vyhral Viťaz Podoľsk nad Atlantom Mytišči 2:1 po samostatných nájazdoch.

V poslednom zápase podľahla domáca Riga aj s dvoma Slovákmi v zostave Sibiru Novosibirsk 2:3. Za domácich strelil jeden gól Milan Jurčina, na ktorý mu prihrával Marcel Hossa.

Salavat Julajev Ufa - Barys Astana 3:2 (0:0, 3:1, 0:1)

Góly: 22. Skačkov, 25. Gluchov, 26. Kulda - 30. Antropov, 52. Dallman

Slováci: Ján Laco(Astana) 87.5% (21/24)

Avangard Omsk - Admiral Vladivostok 4:3 (2:0, 1:3, 1:0)

Góly: 15. Kalinin, 20. Kalinin, 28. Kuľjaš, 53. Kolarik - 29. Gynge, 30. Zubov, 38. Gorškov

Jugra Chanty-Mansijsk - Metallurg Magnitogorsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 17. Mamkin, 31. Kašpar, 58. Kašpar

HK Soči - Severstal Čerepovec 3:2 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 23. a 63. Wärn, 40. Petersson - 4. Šefer, 39. Dedunov

Jokerit Helsinki - Ak Bars Kazaň 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 12. Gunderson, 58. Koukal – 14. Petrov, 27. Tkačjov, 47. Nikulin, 49. Lukojanov

Dinamo Moskva - HC Torpedo Nižnij Novgorod 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 19. Novák, 23. Jalasvaara, 36. a 45. Daugavinš, 47. Kokarev – 20. Heitanen, 24. Wolski, 60. Savinainen

Viťaz Podolsk - Atlant Mytišči 2:1 pp a sn (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 3. Koroljov, rozh. sam. náj. Vyglazov – 45. Vrána

Dinamo Riga - Sibir Novosibirsk 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)

Góly: 26. Jurčina, 48. Genoway – 23. Bobrov, 23. Koskiranta , 42. Bobrov

Slováci: Milan Jurčina 1+0, Marcel Hossa 0+1 - obaja Riga

Pridal: Boris Silný