Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Michalovčania špeciálne vyzdvihli jediného chlapa, Trenčania: Bude to dlho bolieť, ale vrátime sa silnejší

MICHALOVCE - Tréner hokejistov HK Dukla Ingema Michalovce Peter Kudelka vyzdvihol po postupe do štvrťfinále celý tím, špeciálne však kapitána Vladimíra Mihalika. Ten bol podľa neho kľúčový faktor v rozhodujúcom piatom zápase kvalifikácie do štvrťfinále play off, v ktorom Michalovce zdolali Duklu Trenčín 2:1. Súperovi ním ukončili sezónu, ich vlastná bude pokračovať štvrťfinálovou sériou so Slovanom Bratislava.
Zdroj: 44614
Zdieľajte:

Michalovčania zvládli rozhodujúci duel napriek tomu, že v ňom prehrávali 0:1. Na gól Šimona Petráša zareagoval ešte v druhej tretine kapitán, pre ktorého to bol iba druhý presný zásah v sezóne. Gólový obrat skóre zavŕšil Roman Žitný, ktorý v 42. minúte v predbránkovom priestore zužitkoval prihrávku Ivana Glazkova. "Išli sme do zápasu s cieľom vyvinúť tlak na súpera. To sa nám od úvodu darilo. Mali sme energiu a aj gólové príležitosti. Súper išiel do vedenia po našej lajdáckosti. Potom sme nejaký čas hľadali svoju tvár, ale Vlado Mihalik ukázal, aký platný je pre tento tím. Otočil celý priebeh a klobúk dolu pred ním. Pridal sa Roman Žitný, ktorý strelil víťazný gól. Chlapci ukázali obrovské srdce. Plní sa nám to, čo sme si stanovili. Veľmi sa tešíme z postupu," zhodnotil tréner Kudelka. Po stretnutí viackrát vyzdvihol prínos Mihalika, ktorý je podľa neho príkladný kapitán a správny líder tímu. "Bola to ťažká séria. Stretli sa v nej dve vyrovnané mužstvá, padalo málo gólov. Malo to všetko. V sérii dlho platilo, že zvíťazil ten, kto skóroval ako prvý. Som rád, že sme to dnes zlomili, navyše pred vlastnými divákmi. Trenčania chceli sériu ukončiť doma, my sme sa však namotivovali a otočili stav série," povedal Mihalik.

Prečítajte si aj

Vážny tréner Doug Shedden: Je to trochu frustrujúce, nakoľko tento tím by mal byť stavaný na naše ihrisko

Michalovce prehrávali v sérii 1:2 a vo štvrtom zápase na ľade Trenčína museli zvíťaziť. To sa im podarilo aj vďaka gólu Romana Žitného, ktorý následne skóroval aj v rozhodujúcom stretnutí. "Je to úžasný pocit, zvlášť, keď to znamenalo postup do ďalšej fázy," poznamenal Žitný, ktorý vyzdvihol tímového ducha michalovského mužstva: "Po celú sezónu sme dreli na to, aby sme si zaslúžili play off. Spolu sme jeden veľký tím a spolu stúpame a padáme. Klobúk dolu pred mužstvom, nechali sme tam všetko."

Pozrite si aj

VIDEO Bitka, ktorá pobavila. Tvrdý muž Reaves sa nemohol prestať smiať na svojom súperovi

Trenčania mali sériu a napokon aj rozhodujúci duel nádeje rozbehnutý. "Žiaľ, rozhodla jedna chyba. Nedali sme góly zo šancí, z ktorých sme mali skórovať. Mali sme mladé mužstvo a ďakujem chlapcom za krásnu sezónu. Vrátime sa silnejší," povedal tréner Róbert Döme. Trenčania obsadili po základnej časti 9. miesto, napokon však v konečnom poradí extraligovej sezóny skončili na 10. priečke. Sezónu im výrazne poznačila rekonštrukcia Zimného štadióna Pavla Demitru, pre ktorú hrali až do februára všetky zápasy na klziskách súperov. Po výsledkovo slabšom úvode sa dvihli, no medzi osmičku najlepších tímov sa neprebojovali. "Máme za sebou náročnú sezónu, ale som hrdý na tento tím za to, ako ju zvládol. Nemáme sa za čo hanbiť, ale škoda, že sme nešli ďalej," zhrnul kapitán Viliam Čacho. Vyradenie v kvalifikácii ho mrzelo o to viac, že v ňom boli blízko k postupu. "Bolí to, chceli sme ísť ďalej. Bola to kvalitná séria, hral sa dobrý hokej, ktorý bavil divákov. Rozhodol jeden gól. Asi sme spravili o jednu chybičku viac. Súpera sme mali na lopate, mohli sme rozhodnúť v druhom domácom zápase. V rozhodujúcom to už bolo päťdesiat na päťdesiat. Ako vravím, bolí to, a určite to ešte niekoľko dní bude bolieť," poznamenal Čacho.

Pozrite si aj

VIDEO Útočník Mladej Boleslavi sa nevedel vpratať do kože. Zaútočil na Kristiána Pospíšila, ktorý s ním zatočil
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články