TEL: Prešov definitívne zostúpi, Košice vyrovnali Slovan, Mikuláš sa udržal v boji o predkolo

POPRAD - Hokejisti HC '05 Banská Bystrica triumfovali v piatkovom zápase 43. kola Tipos extraligy na ľade HK Poprad 4:2. Domáci po prehre stratili možnosť dostať sa na šieste miesto, ktoré zaručuje priamy postup do štvrťfinále play off.
Zdroj: 44536

Banská Bystrica rozhodla o víťazstve v druhej tretine a dostala sa v tabuľke na 4. priečku pred Spišskú Novú Ves. "Kamzíci" naopak prehrali druhý duel za sebou, patrí im 8. priečka a predstavia sa v kvalifikácii o postup do štvrťfinále.

Tipos extraliga - 43. kolo:
HK Poprad - HC '05 Banská Bystrica 2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
Góly:
10. Mlynarovič (Bubela, Kukuča), 49. Svitana (Betker, Drgoň) – 2. Kontos (Watling, Troock), 29. Bíreš (Kabáč), 36. Troock (Kontos), 59. Bačik (Tamáši). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák – Bogdaň, Knižka, vylúčení: 4:4 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1605 divákov.
Poprad: Peters – Kotvan, Vainio, Meliško, Drgoň, Podlipnik, Betker, Jasečko – Záborský, Kolouch, Razgals – Peresunko, Špirko, Svitana – Bubela, Mlynarovič, Kukuča – Valigura, Petráš, Paločko – Sokoli
Banská Bystrica: Belányi – Luža, Bačik, Kojo, Ryczek, Holenda, Cormier, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Šoltés, Tamáši, Jendek – Gašpar, Bíreš, Sukeľ – Gabor, Urbánek, Kabáč

Ruský útočník sa sťahuje druhykrát v priebehu 24 hodín: Z jeho zisku sa teší Winnipeg

Hokejisti HC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 43. kola Tipos extraligy nad HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0. Skóre otvoril košický kapitán Michal Chovan, ktorý sa po vyše mesačnej absencii vrátil do zostavy. Ďalšie dva góly domácich pridali Matúš Havrila a Marek Bartánus, ktorý uzavrel skóre gólom do prázdnej bránky. Brankár Jaroslav Janus dosiahol tretie čisté konto v kariére a prispel k tomu, že Košičania neinkasovali už v štyroch domácich zápasoch po sebe.
"Oceliari" sa ziskom troch bodov dotiahli na lídra tabuľky Slovan Bratislava a o víťazovi základnej časti sa rozhodne až v jej poslednom kole v nedeľu. Košičania sa predstavia v Banskej Bystrici, Slovan bude hrať doma s Novými Zámkami. Hráči Spišskej Novej Vsi klesli zo štvrtej na piatu priečku.

HC Košice - HK GROTTO Spišská Nová Ves 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Góly:
22. Chovan (Fejes, Jääskeläinen), 24. Havrila (Olsson, Breton), 60. Bartánus (Fejes, Chovan). Rozhodovali: T. Orolin, Krajčík - Jurčiak, Tvrdoň, vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3793 divákov.
Košice: Janus - Breton, Olsson, Šedivý, Ferenc, Romančík, Southorn, A. Bartoš - Jääskeläinen, Slovák, Rogoň - Bartánus, Chovan, Fejes - Lamper, Linet, Paršin - Leskinen, Hovorka, Havrila
Spišská Nová Ves: Surák - Valach, Malina, Ališauskas, Žiak, Beaudry, Ordzovenský, Groch - Rapáč, Bortňák, Vandas - Verbeek, Kerbashian, Majdan - Laporte, Nellis, Giľák - Vartovník, Myklucha, Džugan

Nenaplnil potenciál: Detroit sa zbavuje ďalšieho Čecha

Hokejisti Liptovského Mikuláša zdolali v piatkovom zápase 43. kola Tipos Extraligy lídra súťaže Slovan Bratislava 3:1 a definitívne sa zachránili v najvyššej súťaži. Úradujúci majster nevyužil možnosť zaistiť si víťazstvo v základnej časti, bodovo ho dostihli druhé Košice, pred záverečným kolom má však stále všetko vo svojich rukách. Ak zdolá doma Nové Zámky v riadnom hracom čase, obháji Pohár Dušana Pašeka.
Liptáci sa ujali vedenia v 7. minúte zásluhou presilovkového gólu Kirilla Diakova, v druhej tretine poistili náskok Tomáš Bokroš a Kamil Walega. Hostia dokázali v tretej časti už len znížiť gólom Tomáša Ziga v početnej výhode. Mikuláš sa udržal medzi elitou, pred nedeľným záverečným extraligovým kolom má nedostihnuteľný šesťbodový náskok pred posledným Prešovom, ktorý zostupuje do SHL.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Slovan Bratislava 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Gól:
7. Diakov (Saari, Karsums), 25. Bokroš (Walega, Karsums), 28. Walega (Vähätalo, Handlovský) - 45. Zigo (Duke, Ščerbak). Rozhodovali: Stano, Korba - Jedlička, Stanzel, vylúčení: 10:6 na 2 min., navyše Walega 5 min+DKZ za bitku - Török 5 min+DKZ za napadnutie, Golian 5 min za bitku, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1680 divákov.
MHk 32 Liptovský Mikuláš: Valent - Mezovský, Ventelä, Bokroš, Diakov, Novajovský, Hudec, Kapičák, Braun - Karsums, Walega, Handlovský - Kriška, Saari, Kuru - Michalík, Vähätalo, Uhrík - Vankúš, Šmída, Štrauch
HC Slovan Bratislava: Coreau - Kallen, Golian, Beňo, Maier, Gachulinec, Sersen - Pecararo, Harris, Minárik - Fominych, Duke, Ščerbak - Kukumberg, Kytnár, Zigo - Török, Lipiansky, Petriska

Tučniaci z Pittsburghu reagujú: Do tímu pribúda dvojnásobný víťaz Stanley Cupu

Hokejisti Zvolena zvíťazili v 43. kole Tipos extraligy nad posledným Prešovom 7:0 a po piatich prehrách bodovali naplno. Prešov prehral tretí duel za sebou a kolo pred koncom základnej časti opúšťa najvyššiu súťaž, pretože už nemá šancu skončiť na predposlednej priečke.
Zvolenčania bez šiestich hráčov základnej zostavy v prvej tretine dominovali a v piatej minúte išli za 27 sekúnd do vedenia 2:0. Najprv po strele Hecla a potom v početnej výhode po koncovke Sideroffa. Prešovčania v ďalšej časti nevyužili štyri presilovky za sebou, trikrát ich zachránila žŕdka a nepomohla im ani výmena brankárov. V polovici stretnutia skóroval druhýkrát Hecl a v tretej tretine pridali ďalšie góly po dierach v defenzíve hostí Hain, Huntebrinker a Bondra. O výsledkovú bodku sa postaral v presilovke Jedlička.

HKM Zvolen – HC MV Transport Prešov 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)
Góly:
5. M. Hecl (Sideroff), 5. Sideroff (Messner, Huntebrinker), 30. M. Hecl (Sideroff, Sládok), 45. Hain (M. Hecl, Huntebrinker), 47. Huntebrinker (Šiška), 47. R. Bondra (Jedlička, Marcinek), 51. Jedlička (Huntebrinker, Messner). Rozhodovali: D. Konc st., Baluška – Synek, Gegáň, vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Mudrák – Ľalík obaja 5 + DKZ za bitku, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 1596 divákov.
Zvolen: Paterson – Messner, Rauhauser, Mudrák, Hanna, Kubka, Hain, Sládok – Jedlička, Marcinek, R. Bondra – M. Hecl, Huntebrinker, Sideroff – A. Barcík, Brumerčík, Csányi – Kolenič, Šiška, Stupka
Prešov: Bespalov (21. Rabčan) – F. Fekiač, Giles, Chlystov, Nátny, O. Turan, D. Jendroľ, Rajnoha – Gerlach, Girduckis, Nauš – Tkáč, Salituro, Avtsin – Žilka, T. Klíma, Ščurko – Ľalík, Šimun, K. Jendroľ - Thomka

Vedenie Brezna reaguje: Toto je dôvod zrušenia dnešného zápasu

Hokejisti HC MIKRON Nové Zámky zvíťazili v súboji tabuľkových susedov v piatkovom zápase 43. kola Tipos extraligy doma nad Duklou Ingema Michalovce 4:2. Svojho súpera preskočili v tabuľke a patrí im 6. priečka, čiže posledné miesto garantujúce priamy postup do play off. Pred hráčmi zo Zemplína majú náskok dvoch bodov.
O rozhodujúci presný zásah sa postaral v 27. min štvrtý útok Novozámčanov, skóroval Juraj Mikúš. V záverečnej minúte pridal poistku Tomáš Mikúš.

HC MIKRON Nové Zámky - HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Góly:
5. Loggins (Lee), 6. T. Mikúš (Ondrušek, Klempa), 27. J. Mikúš (Faith, Bezúch), 60. T. Mikúš (Farley, Mamčics) – 9. Macejko (Okoličány), 20. Galamboš. Rozhodovali: Výleta, Rojík – M. Orolín, Hajnik, vylúčení: 3:5 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1.
Nové Zámky: Kantor – Chovan, Lee, Michal Roman, L. Kozák, Ligas, Mamčics – Klempa, Johnson, Loggins – T. Mikúš, Jackson, Farley – Múčka, Ondrušek, Lapšanský – Bezúch, J. Mikúš, Faith - Laurenčík
Michalovce: Škorvánek – Bazevičs, Glazkov, Osburn, Hammond, Michalčin, Macejko - Pereskokov, Suja, Zabusovs – Garreffa, Galamboš, Paločko – Žitný, Buc, Bjalončík – Vašaš, Chalupa, Okoličány

Najnovšia posila Slovana na jeden zápas do útoku. Do brány ide vicemajster z MS 2000

Hokejisti HK Dukla Trenčín zvíťazili v piatkovom zápase predposledného 43. kola Tipos Extraligy nad HK Nitra 4:2. Domáci figurujú na deviatej priečke tabuľky o bod za Popradom. Nitra je desiata a v záverečnom kole sa pobije o poslednú postupovú priečku v priamom súboji s jedenástym Liptovským Mikulášom, ktorý prekvapujúco vyhral doma nad Slovanom Bratislava 3:1.
Nitrania si v úvode zahrali presilovku 5 na 3, no šancu nevyužili a potom doplatili na vlastnú nedisciplinovanosť. V prvej tretine hrali až dvakrát v oslabení o dvoch hráčov, čo Trenčania využili. V 6. minúte otvoril skóre Sojčík a v 11. pridal druhý gól Petráš. Nitra nevyužila ani svoju druhú šancu v hre 5 na 3 a krátko po prvej prestávke pykala, keď zvýšil už na 3:0 Tourigny. Ďalšie tri góly padli v presilovkách. Najprv v 49. minúte znížil Baláž, v 54. upravil na 4:1 Čacho a o tri neskôr skorigoval výsledok Lacka.

HK Dukla Trenčín - HK Nitra 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Góly:
6. Sojčík (Šťastný, Flick), 11. Petráš (Čacho, Tourigny), 24. Tourigny, 54. Čacho (Tourigny) - 49. Baláž (Krivošík, Tvrdoň), 56. Lacka (Tvrdoň, Gill). Rozhodovali: Žák, Štefik - Junek, D. Konc ml., vylúčení: 8:10 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, 3148 divákov.
Trenčín: Honzík - Starosta, Tourigny, Pietroniro, Nemčík, Ozols, Martiška, Kupec - Petráš, Čacho, Dalecký - Thelin, Flick, Drábek - Hudec, Sojčík, Šťastný - Krajčovič, Jakubec, Obdržálek
Nitra: O´Connor - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Pupák – Krivošík, Baláž, Bajtek - Lacka, Gill, A. Sýkora - Elmer, Buncis, Tvrdoň - Čederle, Solenský, Knies