Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Neuveriteľná Nela Lopušanová! Tínedžerka zo Žiliny vytrela zrak seniorkám

BUDAPEŠŤ - Slovenské hokejistky prehrali v úvodnom zápase na Turnaji piatich krajín v Budapešti s domácimi reprezentantkami 6:7. Družstvo fínskeho trénera Arta Sieppiho v záverečnej tretine viedlo o dva góly, ale Maďarky dokázali duel otočiť. Štrnásťročná Nela Lopušanová zaznamenala vo svojej premiére v drese Slovenska hetrik.
Zdroj: 44134
Zdieľajte:

Februárové podujatie v Maďarsku slúži pre Slovenky ako príprava pred MS v Šen-čene. V Číne zabojujú od 11. do 17. apríla na turnaji A-skupiny I. divízie o návrat medzi svetovú elitu. Slovenky nastúpia na ďalší zápas na turnaji v stredu o 20.00 h proti Nórsku. Vo štvrtok bude ich súperom Francúzsko (16.30 h) a turnaj ukončia v piatok proti Japonskou opäť o 16.30 h.

Prečítajte si aj

Štyri nové kontrakty. Slovan Bratislava ešte čaká na vyjadrenie dvojice hviezd

Turnaj piatich krajín – (Budapešť/Maď.):

Maďarsko – SLOVENSKO 7:6 (2:1, 2:2, 3:3)

Góly: 13. Williamsová (E. Tóthová), 20. Jókaiová Szilágyiová (Pázmándi), 34. Garátová-Gasparicsová (Dabasiová, Gengeliczká), 40. E. Tóthová, 53. Garátová-Gasparicsová (Dabasiová), 54. Pázmándi (Jókaiová Szilágyiová, Williamsová), 60. Kneeová (Dabasiová) – 14. Nemčeková (Leskovjanská, Ištocyová), 27. Lopušanová (L. Šuliková, Kubeková), 30. Lopušanová, 41. Ištocyová (Drábeková), 48. Rumanová (L. Halušková), 49. Lopušanová (Kubeková), vylúčené: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 216 divákov.

Prečítajte si aj

Vidia v ňom budúcnosť. Spišiaci si zaviazali reprezentačného hráča

SR: Štofanková – A. Šulíková, L. Šuliková, Gálisová, Leskovjanská, Drábeková, Vysokajová, Fortunová – Korenková, Kubeková, Lopušanová – Dobiašová, Ištocyová, Nemčeková – L. Halušková, Maskaľová, Matejková – R. Halušková, Kapičáková, Rumanová

Hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Arto Sieppi, tréner SR: "Máme za sebou náročný zápas. Potešilo ma, že sme dokázali skórovať až šesťkrát, na medzinárodnej úrovni je to veľmi dobrá vizitka. Maďarky boli lepšie v prvej tretine, ale postupne sme sa dostali do hry. Druhé dejstvo bolo vyrovnané a v treťom sme mali navrch. Bohužiaľ, nestačilo to na víťazstvo. Rozhodli maličké detaily. Maďarská reprezentácia má niekoľko vynikajúcich hokejistiek a zároveň pôsobí v elitnej kategórii MS, kam sa taktiež chceme dostať. Musíme si teraz oddýchnuť, zregenerovať a pripraviť sa na ďalší zápas."

Pozrite si aj

VIDEO Neskutočný moment v Nemecku. Diváci sa nestačili čudovať, gólman netušil, čo sa stalo
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články