Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Slováci hľadajú kapitána, Ramsay priznal avizovanú skutočnosť, Grman chce využiť svoje postavenie

KOŠICE - Jeden z historicky najmladších tímov privítali tréneri slovenskej hokejovej reprezentácie na pondelňajšom zraze v Košiciach. Nechýbalo na ňom ani šesť reprezentačných debutantov, ktorí zažijú premiéru v prípravnom dvojzápase s Nemeckom (8. a 9. februára). "Nejde nám o to, aby sme postavili čo najmladší tím, ale aby sme postavili mladý tím, ktorý bude konkurencieschopný a aby mal kvalitu," povedal Peter Frühauf, asistent trénera Craiga Ramsayho.
G dhx ghgx xdyhtd dydhg.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

"Pravdepodobne je to najmladší tím, aký som mal v slovenskej reprezentácii. Pre všetkých je to veľká príležitosť ukázať sa a nabrať nové skúsenosti. Je to ďalšia akcia, na ktorej pokračujeme v dlhodobej filozofii zapájania mladých hráčov, ktorí však musia mať aj výkonnosť," poznamenal Ramsay.

Prečítajte si aj

Yd ygxnhxf nhchyt dxg ddhxcb.Michalovce odvolali dvojicu trénerov, Duklu povedú aj bývalí kapitáni

Pre kormidelníka slovenského tímu pôjde o návrat do Košíc po takmer štyroch rokoch. Slovenský tím viedol počas MS 2019 v atmosfére, ktorú považuje za jednu z najlepších v živote. "Fanúšikovia boli úžasní, veľmi rád na to spomínam. Atmosféra bola porovnateľná s bojmi o Stanleyho pohár. Veľmi sa teším na ďalšie zážitky v Steel aréne, ale aj na to, čo nás čaká v Michalovciach. Verím, že si to užijú diváci, ale aj hráči, pre ktorých to bude zase niečo nové," uviedol Ramsay.

Prečítajte si aj

G ydg ydh yhx xxyfddg bfbdrgdrg srgdf.Martinu do konca sezóny už nepomôže. Nejasná budúcnosť aj pre druhú oporu

Najstarším a zároveň aj najskúsenejším je obranca Mário Grman, ktorý v apríli oslávi 26. narodeniny. V reprezentačnom drese doteraz odohral 56 zápasov: "Budem sa snažiť posunúť chalanom skúsenosti, ktoré už mám a dúfam, že si to užijeme. Prvýkrát som v takejto pozícii, takže verím, že si konečne zahrám bago," povedal s úsmevom.

Prečítajte si aj

&fyyfgdgxfn c gdhxfnc xgfcg.Ramsaymu vypadli dvaja útočníci. Náhradníkov povolal z Nitry a Bystrice

Tréneri skladali reprezentačný tím s výhľadom do budúcnosti. Divákov chcú potešiť dobrou hrou a víťazstvami, ale priority týždňového kempu v Košiciach sú iné. "Chceme zvíťaziť v každom zápase, ale toto je časť sezóny, keď výsledky nie sú primárny cieľ. Sme tu na to, aby sme našli nových chalanov pre reprezentáciu a aby si všetci osvojili trénerov systém. Určite chceme hľadať hráčov, ktorí nám typologicky budú pasovať na majstrovstvá sveta," uviedol Frühauf.

Pozrite si aj

Vxdg fgcg hncgv h xnc.VIDEO Vytočený Dan Ceman: Rozhodcovia sa mi smiali do tváre, sme šokovaní...

V úvode tréningového kempu ešte nebolo známe meno kapitána, ktorý povedie tím v dvojzápase s Nemeckom. "Určíme ho my. Ja to už tuším, možno aj viem, ale zatiaľ sme to ešte neprebrali. Alex Tamáši mal byť jeden z lídrov, žiaľ, pre zranenie sa k nám nemohol pripojiť, takže to prehodnotíme. Máme v tíme mladých chalanov, ale už teraz vieme o hráčoch, ktorí majú predispozíciu byť lídri," dodal Frühauf.

Pozrite si aj

Pišoja hráč Žiliny.VIDEO Nič si nedarovali. Piačka proti odhodlanému Pišojovi nemal šancu

Káder SR na dvojzápas s Nemeckom:

Brankári: Samuel Hlavaj (HC Slovan Bratislava), Eugen Rabčan (HC MV TRANSPORT Prešov)

Obrancovia: Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice/ČR), Pavol Funtek (Youngstown Phantoms/USHL), Andrej Golian (HC Slovan Bratislava), Mário Grman (HC Vítkovice Ridera/ČR), Michal Ivan (Bílí Tygři Liberec/ČR), Branislav Ligas (HC Nové Zámky), Dávid Mudrák (HKM Zvolen), Dávid Romaňák (HK GROTTO Spišská Nová Ves)

Prečítajte si aj

Yxbh xfhcg hxcg hx.HC Slovan pokračuje s čistkami v kabíne. Loď majstra opustil kvalitný obranca

Útočníci: Jozef Baláž (HK Nitra), Viliam Čacho (HK Dukla Trenčín), Martin Faško-Rudáš (Bílí Tygři Liberec/ČR), Daniil Fominych (HC Slovan Bratislava), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec/ČR), Maroš Jedlička (HKM Zvolen), Dominik Jendek (HC’05 Banská Bystrica), Andrej Kollár (HC Kometa Brno/ČR), Adam Lukošik (HC Slovan Bratislava), Patrik Marcinek (HKM Zvolen), Miloš Roman (HC Oceláři Třinec/ČR), Adam Sýkora (HK Nitra)

Program prípravných zápasov s Nemeckom:

Streda, 8. februára: Slovensko - Nemecko /18.00, Michalovce/
Štvrtok, 9. februára: Slovensko - Nemecko /17.30, Košice/

Prečítajte si aj

Gxg hxhf hcf yhxfc hxf hxxfgc.Godla preč?
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články