Hossa asistoval, Lacova Astana s prehrou po nájazdoch

Prinášame vám sumár z dnešných zápasov KHL!

Hokejisti Barysu Astana v bránke s Jánom Lacom podľahli v sobotňajšom zápase KHL doma Admiralu Vladivostok 4:5 pp. O víťazný gól sa postaral v 63. minúte Artjom Zemčjonok. Barysu sa momentálne príliš nedarí, keď zaznamenal už šiestu prehru v rade.

Laco zlikvidoval 23 z 28 streleckých pokusov Admiralu a duel ukončil s 82,14-percentnou úspešnosťou zásahov.

V ďalšom stretnutí prispel slovenský útočník Marcel Hossa jednou asistenciou k chudobnému víťazstvu Dinama Riga nad Novokuzneckom 1:0.

Vo víťaznom ťažení pokračuje HK Soči, doma zdolalo Nižnij Novgorod 4:1 a bol to pre neho už piaty triumf v rade. AK Bars Kazaň sa opäť osamostatnila na prvej pozícii Východnej konferencie, keď zvíťazila na ľade Nižnekamsku 1:4. SKA Petrohrad mal doma veľké problémy so Sibirom Novosibirsk a zvíťazil až vďaka skvelej tretej tretine.

Barys Astana - Admiral Vladivostok 4:5 pp (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Góly: 18. Dawes, 33. Dawes, 46. Boyd, 54. Rudenko - 22. Glazkov, 25. Schutz, 43. Zubov, 44. Ušenin, 63. Zemčjonok

Slováci: Ján Laco(Barys) 23 úspešných zákrokov, 82,14% úspešnosť zákrokov.

Jugra Chanty-Mansijsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 11. Gusev, 15. Bortnikov, 23. Ziazov, 29. Kašpar

Traktor Čeľabinsk - Metallurg Magnitogorsk 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 41. Bulis, 43. Glinkin - 22. Lee, 38. Timkin, 64. Kosov

SKA Petrohrad - Sibir Novosibirsk 5:4 (0:2, 2:1, 3:1)

Góly: 23. Kablukov, 32. Šipačjov, 43. Kalinin, 53. Kovaľčuk, 55. Kuteikin - 9. Monya, 13. Enlund, 25. Kopeikin, 57. Enlund

Neftechimik Nižnekamsk - AK Bars Kazaň 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Eronen - 3. Malychin, 28. Varnakov, 30. Burmistrov, 48. Petrov

Viťaz Podoľsk - Severstaľ Čerepovec 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)

Góly: 34. Verešagin, 57. Koroljov - 1. Černov, 20. Pyett, 29. Kvapil, 36. Kagarlickij, 55. Buchnevič

HK Soči - Torpedo Nižnij Novgorod 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Góly: 7. Krikunov, 15. Šerbina, 21. Ignatuškin, 48. Petersson - 37. Galuzin

Dinamo Minsk - Medveščak Záhreb 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)

Góly: 11. Ellison, 25. Vesce, 47. Ellison, 51. Linglet - 27. Wright, 53. Flood, 60. Kolanos

Dinamo Moskva - CSKA Moskva 3:4 po sn (1:0, 0:2, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 14. Novák, 41. Cvetkov, 54. Karpov - 28. Grigorenko, 29. Ljubimov, 56. Zaicev, rozh. sam. náj. Mursak

Dinamo Riga - Metallurg Novokuzneck 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly: 25. Indrasis

Slováci: Marcel Hossa(Riga) 0+1, Milan Jurčina(Riga) 0+0

Pridal: Boris Silný