TEL: Nitra otočila derby v Zámkoch, na Spiši pred výbornou kulisou dráma až do predĺženia

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti HK Nitra zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos extraligy na ľade HC MIKRON Nové Zámky 3:1.
Zdroj: 41130

Bezgólové skóre zápasu zmenil v 31. minúte domáci obranca Mike Lee. Nitrania otočili skóre v polovici tretej tretiny, keď sa najskôr v presilovke presadil Sebastián Čederle a Filip Krivošík o 36 sekúnd poslal hostí do vedenia. Ich víťazstvo spečatil gólom do prázdnej bránky Sahir Gill.
Nitra na piaty pokus prvýkrát v sezóne zdolala Nové Zámky.

Legendy Litvínova sa posúvajú o úroveň vyššie: Čaká ich hosťovanie v druhej najvyššej súťaži

HC MIKRON Nové Zámky - HK Nitra 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)
Góly
: 31. Lee (Bezúch, Loggins) - 49. Čederle (Elmer, Gill), 50. Krivošík (Buncis, Mezei), 60. Gill. Rozhodovali: Jobbágy, Fridrich - Junek, Jurčiak, vylúčení: 5:4 na 2 min., navyše T. Mikúš (N. Zámky) 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 3425 divákov.
Nové Zámky: Kantor - Ligas, Mamčics, Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Roman, Laurenčík - Jackson, Johnson, Farley - Bezúch, T. Mikúš, Loggins - Faith, Ondrušek, Klempa - Múčka, J. Mikúš, Rúžek
Nitra: Kašík - Green, Mezei, Bodák, Gajdoš, Vitaloš, Stacha, Šiškov - Krivošík, Čederle, Baláž - Elmer, Gill, Sýkora - Buncis, Hrnka, Bajtek - Lacka, Solenský, Knies

Tretie sťahovanie v jednom ročníku: Winquist opäť opúšťa zámorie

Hokejisti Banskej Bystrice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos Extraligy v Spišskej Novej Vsi 4:3 po predĺžení. Hostia trikrát dokázali nájsť gólovú odpoveď na vedenie Spišiakov a v predĺžení rozhodol o ich triumfe Alex Tamáši.
Vydarenú premiéru v drese Spišiakov má za sebou obranca Juraj Valach, ktorý prišiel k "rysom" zo Slovana Bratislava. Zaznamenal dva kanadské body za gól a asistenciu. Spišiakom patrí v tabuľke 4. priečka, Banská Bystrica uspela štvrtýkrát za sebou a figuruje na 7. pozícii.

VIDEO Genialita v priamom prenose: Mladík Trenčína predviedol lakrosový gól

TEL - 34. kolo:
HK GROTTO Spišská Nová Ves - HC ‘05 Banská Bystrica 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly:
7. Kerbashian (Réway, Ouellet), 25. Giľák (Nellis, Valach), 46. Valach (Verbeek, Giľák) – 11. Troock (Watling), 34. Watling (Tamáši), 54. Kontos (Brejčák, Troock), 61. Tamáši (Šoltés). Rozhodovali: Korba, Konc ml. - Knižka, Bogdaň, vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 3452 divákov.
Spišská Nová Ves: Melicherčík – Romaňák, Ouellet, Valach, Malina, Ordzovenský, Ulander, Šuty – Kerbashian, Nellis, Vandas – Majdan, Réway, Rapáč – Verbeek, Myklucha, Giľák – Džugan, Bortňák, La Porte
Banská Bystrica: Belányi – Bačík, Luža, Brejčák, Kojo, Bača, Holenda, Frídel – Troock, Kontos, Watling – Sukeľ, Bíreš, Gašpar – Jendek, Tamáši, Šoltés – Kabáč, Urbánek