Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

VIDEO Ramsay chodil k lekárovi, mal náročný let a už je v Bratislave. Prezradil, čo chce od nováčikov

BRATISLAVA - Tréner hokejového národného tímu Craig Ramsay sa vo štvrtok vrátil na Slovensko, kde ho vo februári čaká prvá reprezentačná akcia v tomto kalendárnom roku. Na prípravný dvojzápas proti Nemecku v Michalovciach a Košiciach sa teší a ako sám tvrdí, je naň stopercentne pripravený.
K ylb xlcfngn yxflxncg mcjxnbmn.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Čoskoro 72-ročný kouč pricestoval na Slovensko po náročnej kombinácii letov z Tampy do Washingtonu a odtiaľ do Viedne. Doma na Floride strávil vyše mesiac, do USA odletel 21. decembra po Vianočnom Kaufland Cupe. "Strávil som doma zopár pekných chvíľ. Prekvapujúco, v Tampe bolo na Vianoce chladnejšie než v Bratislave," povedal Ramsay v rozhovore pre hockeyslovakia.sk. Okrem oddychu si počas mesačného pobytu doma vybavil aj ďalšie povinnosti: "Mohol som si zahrať golf, no musel som absolvovať zopár návštev u lekára, aby som si dal skontrolovať nejaké veci, ktoré sme predtým museli zreparovať. Po náročnej kombinácii letov som ešte trošku unavený, ale rozhodne som pripravený vrátiť sa do práce."

Pozrite si aj

Ydh xfc nsxhnc hxnch fctxb.VIDEO Vylúčenie Filipsa Buncisa v Nitre vyvolalo vlnu polemiky: Vicemajster objasňuje

Počas vianočných sviatkov Ramsay pozorne sledoval účinkovanie slovenskej hokejovej reprezentácie do 20 rokov na MS tejto vekovej kategórie v Kanade. Nenechal si ujsť ani jeden z piatich duelov. Realizačnému tímu a hráčom zagratuloval už po cennom skupinovom víťazstve 6:3 nad USA, ešte viac ho však dostal slovenský výkon vo štvrťfinále proti Kanade, ktorá napokon postúpila ďalej po dramatickom triumfe 4:3 po predĺžení. Konečne videl hrať slovenských juniorov na svetovom šampionáte štýlom, ktorý od prvého príchodu v lete roku 2017 forsíruje v mužskej reprezentácii: "Mal som možnosť sledovať výkony našich chlapcov na juniorskom šampionáte. Videl som, ako skvele sa prezentovali. Ich výkony ma uistili, že sme za posledných pár rokov priniesli do slovenského hokeja mnoho kvalitných prvkov. Zároveň ma nadchli a naštartovali. Chcem pokračovať v rozvoji, chcem si byť istý, že neustúpime z vydobytých pozícií. Verím, že opäť nájdeme mladých hráčov počas najbližších prípravných zápasov. Potrebujeme ich priniesť do tímu."

Prečítajte si aj

Xgbhxf chj mvx chgvh xfchf.NHL: Miloš Kelemen dohral

Počas februárovej reprezentačnej akcie, ktorú vyplní prípravný dvojzápas proti Nemecku v Michalovciach a Košiciach, bude mať k dispozícii až päť nových tvárí. Extraligové kvarteto nováčikov Eugen Rabčan, Branislav Ligas, Dávid Romaňák, Adam Lukošík doplní 19-ročný obranca Pavol Funtek, ktorý zaujal na nedávnom juniorskom šampionáte. "Od debutantov budem vyžadovať presne to isté, ako od každého iného. Musia hrať rýchlo. Musia správne využívať svoje hokejky a všetci sa musia snažiť streliť gól. A ešte si musia dať pozor na jednu vec, ktorú sa snažíme zastaviť. Ide o cúvanie pred súperom v strednom pásme. To je neprípustné. Musíme sa snažiť získať puk napádaním, vysokým forčekingom, naháňaním súpera, vytváraním tlaku odzadu. Ak hráčov presvedčíme, že je správne robiť tieto veci, som si istý, že si ich osvoja a naplno predvedú svoje hokejové zručnosti," dodal Ramsay.

Prečítajte si aj

Gdyx h hgxc xgf xdfgx dfc.Prešov už nepočíta s rodákom. Šikovný krídelník bude bojovať o elitnú súťaž

Zraz reprezentácie pred februárovým podujatím na východe Slovenska sa uskutoční v pondelok 6. februára popoludní v Košiciach. V stredu 8. februára sa tím presunie do Michaloviec, kde od 18.00 odohrá prvý duel proti Nemcom. O deň neskôr nastúpi na druhý v košickej Steel aréne od 17.30 h.

Pozrite si aj

G yd gyx gyx bgxygr& fbcgdxcvgr qre egv fgnq.VIDEO Absolútne neférová pästná výmena na Slovane: Obranca tĺkol ako nepríčetný

Prečítajte si aj

Xb xf g ygxdfgydvdfxg bxfxre cdf fgff.Za Slovan už nechcel hrať. Belasí vyhoveli jeho žiadosti o ukončenie spolupráce
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články