Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

Hráči Slovana sú bez výplat a chcú štrajkovať, klub opustil Foster

KHL
Slovanistom meškajú výplaty a hrozia štrajkom. Kanaďan Kurtis Foster opustil momentálne posledný tím tabuľky Západnej konferencie.
Zdroj: TASR
Zdieľajte:

Hokejistom Slovana Bratislava meškajú výplaty, čo priznal aj generálny manažér slovenského účastníka KHL Maroš Krajči. Ako informoval vo svojom sobotňajšom vydanní denník Plus Jeden deň, hráči sú pripravení štrajkovať a sú odhodlaní nenastúpiť na zápas, ak sa situácia nezlepší.

V uplynulých dňoch vyplávalo na povrch, že hráči Slovana nemajú vyplatené peniaze, čo potvrdil aj Krajči. "Áno je to pravda," priznal generálny manažér Slovana pre Plus Jeden deň. "Rozpočet klubu KHL sa v našich podmienkach ani zďaleka nedá financovať iba prostredníctvom príjmov z ticketingu a reklamy na obmedzenom slovenskom trhu. Preto okolo 30 percent nášho rozpočtu sme už pred tromi rokmi postavili a je viazaných na obchodné kontakty našich partnerov s Ruskou federáciou. Aktuálna situácia spôsobená poklesom cien ropy, zemného plynu, ako aj sankciami Európskej únie voči Rusku v súvislosti so situáciou na Ukrajine, je pre mnohých mimoriadne náročná a je ju cítiť v celej KHL. Samozrejme, každý deň robíme všetko pre to, aby sme situáciu zvládli."

Podľa Krajčiho existuje džentlmenská dohoda medzi vedením klubu a hráčmi, kedy a akým spôsobom im budú aktuálne podlžnosti uhradené. "Naši hráči sú maximálni profesionáli. Od vedenia klubu sú presne informovaní o finančnej situácii, poslednú schôdzku k tejto téme sme mali priamo v kabíne v nedeľu dopoludnia. Niekoľkokrát mi kabína zdôraznila, že za tesnými prehrami netreba v žiadnom prípade hľadať celkovú problematickú finančnú situáciu," dodal GM Slovana, podľa ktorého nie sú "platy hráčov také malé, aby ich meškanie jedného dokázalo vyhodiť z rytmu".

Podľa denníka Plus Jeden deň však výplaty meškajú viac ako jeden či dva mesiace. Hráči sa údajne dohodli s Krajčim, že tým, ktorí nemajú peniaze za august, tieto vyplatí do piatka 28. novembra, čo sa aj stalo, a do ďalšieho týždňa pošle aj za september. Ak tak neurobí, kabína chce štrajkovať a je odhodlaná nenastúpiť na stretnutie.

Hráčom Slovana meškali výplaty niekoľko mesiacov už v minulom ročníku, o čom po sezóne prehovoril útočník Michal Vondrka. Ako informoval Plus Jeden deň, práve český legionár by mohol opustiť bratislavský klub, porúčať by sa mal do Spartaka Moskva. S mužstvom sa už vo štvrtok rozlúčil kanadský obranca Kurtis Foster. Ten prišiel v lete do Slovana ako veľká posila, no nenaplnil očakávania. Za "belasých" odohral iba 18 zápasov, v ktorých si pripísal jednu asistenciu a osem mínusových bodov. Keďže predčasne skončil, musel sa s ním klub finančne vyrovnať.

Zdieľajte:
Pridal: Boris Silný
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články