Hokejový svet Hľadať
HokejovýSvet.sk

EYOF: Lopušanová sa odtrhla z reťaze aj na festivale, Slovensko je vo finále

SPITTAL AN DER DRAU - Slovenské hokejistky do 16 rokov sa predstavia vo finále dievčenského turnaja v rámci zimného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF). Rozhodla o tom stredajšia výhra domácich Rakúšaniek nad Švajčiarskom 3:0, po ktorej obsadili zverenky trénerky Nicol Lucák Čupkovej prvé miesto v A-skupine. Vo finále narazia pravdepodobne na Češky.
Ayxdg sdxgbfg sgxa sxb.
Zdroj: Andrej Galica
Zdieľajte:

Slovenky začali turnaj prehrou 3:4 so Švajčiarkami, ale v nasledujúcich dvoch dueloch bodovali naplno. Rakúšanky zdolali 5:4 a v utorok zvíťazili aj nad Fínkami 4:2. Výraznou mierou sa pod to podpísala najproduktívnejšia hráčka slovenského výberu Nela Lopušanová. Stále iba 14-ročná útočníčka nazbierala v troch dueloch až jedenásť kanadských bodov.

Prečítajte si aj

X bcnx cgnvh xfcnv.Nemci zacelili dieru v bránke. Angažovali zvučného ošľahaného českého matadora

Mladé reprezentantky zatiaľ presne nevedia, proti komu nastúpia vo finále, ktoré je na programe v piatok 27. januára o 16.30 h. Češky figurujú priebežne na prvej priečke B-skupiny a na potvrdenie pozície potrebovali v stredu večer zdolať Talianky. Ak sa tak stane, vo finále dôjde k zaujímavému súboju na striedačkách. Slovenská trénerka Nicol Lucák Čupková vyzve svojho manžela Jana Lucáka, ktorý je hlavným koučom českého družstva, informoval portál hockeyslovakia.sk.

Prečítajte si aj

Y xb xfcnmcg vbxncb cvb gfcnv.Spišiaci ulovili veľkú rybu. Po desiatich rokoch sa doma predstaví úradujúci šampión krajiny

Konečná tabuľka A-skupiny:

1. Slovensko 3 2 0 0 1 12:10 6
2. Fínsko 3 2 0 0 1 9:4 6
3. Rakúsko 3 1 0 0 2 7:10 3
4. Švajčiarsko 3 1 0 0 2 4:8 3

Pozrite si aj

G yd gyx gyx bgxygr& fbcgdxcvgr qre egv fgnq.VIDEO Absolútne neférová pästná výmena na Slovane: Obranca tĺkol ako nepríčetný
Zdieľajte:
Pridal: Redakcia HS
Zdroj informácií: TASR

Diskusia

Podobné články